Uživo

Zvezda dobra, nedovoljno za prvaka Evrope: Bez iznenađenja u Moskvi, crveno-beli dobili Hola i Noka

Nije se Zvezda obrukala u Moskvi

Borila se Crvena zvezda bez Branka Lazića i Duopa Rita, nije igrala loše tokom utakmice, osim u prvoj četvrtini, koja je na kraju koštala i poraza protiv zvaničnog prvaka Evrope.

CSKA - Crvena zvezda 87:72 (31:19, 19:20, 21:20, 16:13)

Odličan je bio Dejan Davidovac, koji je postigao lični rekord u karijeri, Lengston Hol i Lendri Noko su pokazali da ulaze u formu, ali to nije bilo dovoljno večeras.

Crveno-beli su izgubili prvu četvrtinu 31:19, u prvom poluvremenu su jako loše gradili koš, CSKA je imao mnogo ofanzivnih skokova i poena iz druge šanse. Posle toga se Zvezda trgla, sve ostale četvrtine su bile ujednačene.

Zvezda je posle toga zaigrala bolje, u poslednjoj deonici imala priliku da potpuno priđe, ali je na devet razlike Lojd promašio otvorenu trojku, a CSKA je previše dobar tim da ne bi koristio greške rivala.

Dejan Davidovac postigao je 20 poena, što mu je lični rekord karijere u Evroligi. Lendri Noko je imao "dabl-dabl" sa 12 poena i 10 skokova, uz dobar nastup na oba kraja terena. Lengston Hol je završio utakmicu sa 11 poena, uz solidan nastup u napadu.

Sve su to stvari koje mogu da raduju trenera Dejana Radonjića sada kada sezona ulazi u najvažniji deo.

Treba, doduše, reći da je Zvezda stvarno imala "pomračenje" u prvom poluvremenu kada je u pitanju skok, jer je tokom prvih 20 minuta CSKA imao više ofanzivnih skokova nego crveno-beli ukupno. Taj odnos se kasnije popravio, ali su Moskovljani na kraju imali 8 skokova više – 38:30.

CSKA Moskva: Lundberg 2, Homenko nije igrao, Džejms 13, Uhov nije igrao. Haket 15, 6sk, Antonov 3, Strelnijeks 2, Fojtman 14, 6sk, Klajburn 14, 5sk, Šengelija 16, 7sk, Kurbanov, Erik 8, 8sk.

Crvena zvezda: Hol 11, Volden 2, Lojd 9, Uskoković nije igrao, Davidovac 20 (4/5 za dva, 4/6 za tri), Radanov, Dobrić 6, Simonović 8, Jagodić Kuridža 4, Kuzmić, Noko 12, 10sk.

19:48

Kraj!

87:72 (31:19, 19:20, 21:20, 16:13)

19:47

40' Nema više vremena

Klajburn i Hol su razmenili trojke, CSKA još nije izašao iz bonusa, a onda Hol gubi loptu. Još 70 sekundi, Klajburn daje koš. To je to – to. 87:72

19:43

38' Da li je Zvezda propustila priliku?

Noko daje koš, sve bolje igra centar Zvezde, baš kao i Hol, što su sve dobre vesti za Radonjića i navijače crveno-belih. Šengelija je blokirao polaganje Lojda, ovo je potez utkamice, a na drugoj strani Volden faulira Džejmsa. To je njegov peti faul i to nepotreban jer je šut zaista bio težak. Džejms ne greši sa penala. Izgleda da će ta blokada biti presudna. 82:69, 2.36 do kraja.

19:39

37' Opet propuštene prilike

Haket daje koš, a onda Šengelija postiže lake poene, sada Radonjić traži tajm-aut. 80:67

19:36

36' Zvezda propušta prilike

Fojtman posle tajm-auta daje koša Noko pogađa jedno od dva bacanja, posle čega je Zvezda uspela da odbrani koš, a onda je Simonović prerano šutirao za tri i promašio ceo obruč. Srećom, Noko dobro čuva Džejmsa. Davidovac je iznudio faul, malo je bio haos na terenu, Dejan Radonjić se hvatao za glavu. Lojd promašuje trojku, 1/5 šutira za tri. 76:67

19:32

34' Nema predaje!

Simonović pogađa trojku! Itudis je i pre toga tražio tajm-aut, jako je ljut. Osim te prve četvrtine, prilično ujednačena utakmica. 74:66

19:31

34' Ne igra loše Zvezda, ali...

Klajburn daje trojku, Hol uzvraća košem, a onda i Noko postiže koš. 74:63

19:24

Kraj treće četvrtine

Fojtman daje trojku i CSKA se vraća na +15 – 71:56. U poslednjem minutu Kuzmić je promašio "zicer", a onda i napravio faul u napadu. Semjon Antonov je promašio oba bacanja, a onda Simonović pogađa trojku. Ostalo je posle toga 71:59. Još 10 minuta.

19:20

28' Zvezda gura, CSKA se čuva

Šengelija daje dva penala, a onda Dobrić pogađa trojku! 63:54. Posle razmene poena Klajburna i Hola, Antonov je ostao sam i pogodio trojku! 68:56

19:17

26' Davidovac ne može sam

Zvezda je samo jednom prišla ispod 10 razlike, kada je bilo 53:45, a razlika se uglavnom vrti oko tih 10 razlike. Davidovac je postigao svoj 20. poen, što mu je lični rekord u Evroligi. Bravo, Dejane! 61:51

19:12

25' Brz odgovor CSKA

CSKA je posle poena Noka napravio mini-seriju od 6:0 i odlazi na 59:45, što konačno prekida Noko, a onda posle promašaja Džejmsa, Davidovac lepo pogađa. 59:49

Primetno je da Zvezda bolje gradi koš u ovoj deonici.

19:07

22' Smanjuje se prednost

Drugo poluvreme počelo je razmenjenim trojkama Davidovca i Šengelije, nakon čega Davidovac ponovo daje koš, a onda Noko jedan od dva penala. Zvezda je "u životu"! 53:45

18:52

Šta kažu brojke? Zvezdo, gradi skok!

CSKA ima 21 skok, od čega čak 10 u napadu, a Zvezda ima samo 11 skokova. Crveno-beli za dva šutiraju 11/22, a za tri 5/11. Davidovac je postigao 11 poena, a Lojd 9. Hol, Jagodić Kuridža i Noko su dali po četiri.

CSKA ima prilično uravnotežen napad: Džejms i Fojtman su dali po devet poena, Haket osam, Klajburn i Šengelija po sedam, Erik šest...

18:49

Kraj prvog poluvremena

Lojd sjajno seče loptu, Zvezda opet trči kontru, Jagodić Kuridža "popravlja" polaganje Lojda i crveno-beli su na jednocifrenom zaostatku. Ali, CSKA u poslednjem napadu pravi DESETI ofanzivni skok i Majkl Erik pogađa. Nije loše uopšte kako je izgledalo pre samo nekoliko minuta. 50:39

18:46

20' Zvezda smanjila prednost

Konačno dobra kontra Zvezde, Simonović polaže i crveno-beli su na 48:37

Još 48 sekundi, Itudis traži tajm-aut.

18:42

19' Spartakovi navijači su u hali

Oni su istakli transparent o bombardovanju i od njih se povremeno čuje skandiranje Zvezdi.

Navijači ovih klubova su u bratskim odnosima. Na terenu je 47:35.

18:40

"Braća" obeležila bombardovanje

Istakli su navijači CSKA transparent povodom godišnjice NATO agresije na SR Jugoslaviju, posle čega se čulo "Rusi i Srbi braća zauvek".

18:39

Pogledajte "Šabačku kontru" CSKA

Ovako se nekada ovej potez zvao na srpskim terenima.

18:38

17' Nema Zvezda rešenja

Jagodić Kuridža konačno pogađa za Zvezdu, ali na drugoj strani Džejms lagano daje koš, a Itudis traži tajm-aut. Besan je trener na nekoga. 47:32

U hali u Moskvi ima navijača, a tokom druge četvrtine se čulo: "Kosovo – Srbija".

18:37

16' CSKA ne staje, ima li raspoloženih u Zvezdi?

Klajburn je dao koš i dodatno bacanje, Zvezda ima baš problema sa skokom. Volden sa druge strane ima koš i faul, ali je promašio dodatno bacanje. Noko je uhvatio ofanzivni skok, ali je Zvezda "prodala" napad, samo da bi Haket na drugoj strani vratio razliku – 45:30.

18:33

15' Zvezda jako loše zagrađuje

CSKA ima pet ofanzivnih skokova, više nego Zvezda ukupno – četiri. Osim toga, Moskovljani za tri šutiraju 4/5. 40:26

18:30

13' Odlepio se CSKA

Strelnijekis, Klajburn i Fojtman brzo dovode CSKA na 37:21. Davidovac uzvraća trojkom, a nešto kasnije i Foigtman vraća! 40:24, Radonjić mora da traži tajm-aut, prelako njegov tim prima poene, bez obzira kako se zove protivnik.

18:21

Kraj prve četvrtine

Šengelija sa penala donosi CSKA dvocifrenu prednost, a posle koša Lundberga domaćin stiže do maksimalnih 28:16. Posle toga Dobrić pogađa trojku, ali onda pravi nepotrebni faul na Fojtmanu, koji daje koš i dodatno bacanje – 31:19

18:17

9' Davidovac nije dovoljan

Šengelija daje još jedno bacanje, ali Davidovac pogađa trojku! Toje njegov osmi poen, ali CSKA uzvraća odmah! Domaćin za tri šutira 3/3 trojke u prvoj četvrtini – 23:14

18:15

7' Šengelija i Džejms u naletu

Razigrali su se sada Šengelija i Džejms. Ovaj prvi daje koš i bacanje i to je najveća prednost na meču do sada – 19:11

18:08

5' Zvezda ima probleme u napadu

Crvena zvezda: Volden, Lojd, Davidoviac, Jagodić Kuridža, Noko.

CSKA: Džejms, Haket, Šengelija, Kurbanov, Erik.

Zvezda je propustila prva dva napada, CSKA je poveo prvo 4:0, pa 7:2, nakon čega su Dejan Davidovac i Džordan Lojd doneli izjednačenje.

CSKA teško dolazi do poena, osim onih trojke, odlična odbrana Zvezde.

Trenutno je 11:9.