Uživo

Partizan preživio "Moraču"! Koprivica bljesnuo za povratak na drugo mjesto!

Košarkaši Partizana su teže nego što to rezultat pokazuje uspjeli da pobijede sastav Studentskog centra.

Partizan je preživio prvo gostovanje u "Morači"! Savladali su Studentski centar Derbi 84:78 u meču u kome je rival konstatno bio blizu! Poveli su na startu domaćini, uspjeli da drže prednost do poluvremena, a onda je promjenama u odbrani crno-bijeli tim uspio da preokrene i na kraju upiše novu pobjedu.

Mladi Balša Koprivica je u drugom poluvremenu dominirao pod košem i postigao je 20 poena uz 8 skokova, a pratili su ga Kevin Panter sa 16 i Džejms Naneli sa 17 poena. Sa druge strane Borna Kapusta je sa sedam poena ali čak 10 asistencija uspio da ponovo ima dobar meč protiv crno-bijelih. Ipak ključan u igroi domaćina bio je Amerikanac Odri Doukins sa 21 poenom.

Naredne nedjelje ponovo gostuje Partizan u "Morači", a to će biti direktan duel za drugo mjesto na tabeli.

STUDENTSKI CENTAR: Bogavac 9 (5sk), Pavlićević, Vučeljić, Hadžibegović 9 (7sk), Baćović 8 (3sk), Ivišić 9, Doukins 21, Drobnjak 5, Drežnjak 7, Todorović, Kapusta 7 (10 as, 4sk), Mirković 3

PARTIZAN: Smit, Koprivica 20 (8sk), Panter 16, Smailagić 7, Jaramaz 2, Naneli 17 (5sk), Trifunović 2, Anđušić 5 (3as), Doužer 5, Ponitka 2, Kaminski 4, Kaboklo 4

Ukoliko želite da vidite dodatni sadržaj posjetite Mondo Pređi na sajt
19:15

LISTA STRELACA

19:00

Preživio je Partizan, ali tek moraju u Podgoricu!

Crno-bijeli su savladali Studentski centar, a raspored je takav da i naredne nedelje dolaze na isto mjesto. Tada kao gosti Budućnosti i moraće da pobijede!

18:57 KRAJ! POBJEDA PARTIZANA

Na kraju, još jedna bitna pobjeda Partizana! Studentki centar je tokom celog meča mučio crno-bijele, a na kraju je uz sjajnu igru Balše Koprivice crno-bijeli tim pobijedio!

STUDENTSKI CENTAR - PARTIZAN 76:84

18:55

39. minut: Koprivica! 84:71

Hvata skok Korpivica, Panter pogađa poludistancu, a Derbi pogađa za produžetak nade u ovom meču - 82:71. Naneli je promašio, a Koprivica je fauliran posle skoka. Posle dva njegova penala je 84:71

18:52

37. minut: Gotovo? 80:69

Zbog pete lične izlazi Baćović, a Mirković posle faula daje jedno bacanje - 76:69. Posle dve brzoplete akcije smirio je Naneli, ali je Koprivica promašio poludistancu. Drežnjak mu se revanširao, Koprivica je zakucao za 76:68.

Tajmaut Jakara!

18:48

35. minut: Najveća prednost, pa greška - 74:68

Pogodio je Derbi jedno bacanje, a Smailagić je poentirao uz faul - 74:66. Drobnjak je ipak uzvratio istom merom poenima uz faul - 74:69. Naneli je zgazio aut liniju i poklonio loptu rivalu.

18:40

33. minut: Panter! 71:65

Naneli pogađa od table, a David Mirković poklanja loptu Partizanu faulom u napadu. Posle skoka u napadu Smailagića nadriblava Panter i pogađa - 71:65.

18:38

32. minut: Muke crno-bijelih! 67:65

Sviran je nesportski faul Partizanu posle dugog pregledanja snimka, ali Drežnjak je promašio jedno slobodno bacanje. Nakon novog faula jedno bacanje je pogodio Drobnjak - 67:65.

18:33

POSLJEDNJIH 10 MINUTA: Ništa nije gotovo! 67:63

Naneli je poentirao na obruču, a Bogavac uzvraća trojkom - 65:61. Kevin Panter je napravio sebi poziciju i pogodio za 67:61, a Naneli je promašio otvorenu trojku posle poena domaćina 67:63.

18:27

KRAJ TREĆE ČETVRTINE! Vodi Partizan 63:58

Novi poeni za Partizan ispod koša, a Balša Koprivica poentira za 61:56. Ivišić je fauliran i sa penala je smanjio na 61:58. Na kraju Partizan ide u poslednji period sa prednošću od pet poena.

18:20

28. minut: Opet veliki problemi! 57:56

Promašuju Ponitka i Kapusta trojke, a Panter daje trojku preko Ivišića na isteku napada - 57:51. Dokins je vratio trojku - 57:54, A posle novog promašaja Kapusta daje za Ivišića i posle zakucavanja je 57:56.

18:17

27. minut: Partizan u seriji grešaka! 54:51

Zakucavaju Dokins sa jedne i Koprivica sa druge strane, a nakon skoka Koprivice u odbrani Doužer promašuje i Koprivica nesmotreno pravi nesportski faul. Nakon slobodnih bacanja i napada Studentski centar je prišao na 54:51.

18:14

25. minut: Balša Koprivica! 52:46

Nakon nove dobre odbrane Balša Koprivica pogađa novu poludistancu za 49:44. Dokins je prekinuo seriju crno-belih za 49:46, a Naneli odgovara trojkom - 52:46.

18:11

23. minut: Tijesno! 45:44

Kapusta je promašio, ali je Ivišić uhvatio loptu i fauliran je. Pogodio je jedno bacanje, a onda je Duoukins pogodio - 44:42. Balša Koprivica je sa poludistance vratio prednost crno-belima za 45:44.

18:05

DRUGO POLUVRIJEME! Partizan vodi! 42:41

Poentira na startu Partizan, a nakon nove dobre odbrane Balša Koprivica zakucava u na 42:41 Dejan Jakara traži minut odmora.

17:50

POLUVRIJEME! Gubi Partizan 41:38

Ponitka opet krade loptu, a posle lošeg napada crno-belih Ivušić zakucava u kontri 35:33. Smailagić je pogodio iz teške pozcije za 35:35, ali je domaćin napravio mini seriju poenima Ivišića - 39:35.

Na kraju je to prekinuo Doužer, ali se poluvreme završilo poentiranjem Doukinsa za 41:38.

17:39

Neriješeno! 33:33

Ukrao je loptu i zakucao Mateuš Ponitka, nakon čega je Dejan Jakara opet pozvao minut odmora!

17:39

16. minut: Blizu su crno-bijeli!

Iz tajmauta Derbi nije preveo loptu na drugu polovinu za osam sekundi, ali nakon izgubljenih lopti sa obe strane i serije ofanzivnih skokova i promašaja Studentskog centra poene je postigao Džejms Naneli sa penala 33:31.

17:33

14. minut: TAJMAUT! Sada je domaćin u problemu - 33:28

Kaboklo je promašio zicer, ali mu se revanširao Drobnjak. Pi Džej Doužer je prekinuo seriju promašaja za 33:26 i posle poena Kabokla ispod koša Dejan Jakara traži tajmaut.

Izvor: Dusan Milenkovic/ATAIMAGES

17:29

TAJMAUT! Željko bijesan! 33:24

Smailagić ne prolazi, a Baćović završava na drugom obruču za 33:24. I sada ponovo zove tajmaut Željko Obradović.

17:28

DRUGA ČETVRTINA! Ne smanjuje se prednost - 31:24

Jaramaz u kontri poentira pod faulom - 29:24. Faul je napravio Alen Smailagić ispod koša, a posle novih penala za Drobnjaka je 31:24.

17:22

KRAJ PRVE ČETVRTINE: Vodi Studentski centar 26:20

Kevin Panter poentira sa poludistance za 24:18, a mladi David Mirković je uspeo da se upiše sa penala - 26:18. Kaminski daje poslednje poene u ovoj deonici - 26:20.

Izvor: R.R./ATAIMAGES

17:17

8. minut: Raste prednost - 24:16

Kapusta asistrira za Baćovića koji je poentirao uz faul za 22:14. Kaminski je dobio dobar pas od Jaramaza i završio je na obruču, ali je Drežnjak pogodio prkeo njega - 24:16.

17:13

6. minut: Gazi Studentski centar! 19:14

Borna Kapusta je vratio prednost Derbiju, a posle TV tajmauta Danilo Anđušić je bio precizan sa penala za 14:13. Kaboklo je promašion trojku i Doukins je u kontri pogodio za 19:14. Tajmaut traži Obradović.

17:07

4. minut: Evo ga Doužer! 12:10

Obri Doukins je u dva uzastopna napada poentirao za 9:8, a posle poena Hadžibegića je 10:9 za domaćina. Ipak Dožer je trojkom vratio prednost - 12:10.

17:02

KRENULO JE! Partizan vodi 7:3

Trojka Anđušiča za start od 5:0 za crno-bele. Hadžibegović je dao prve poene za domaćina, a onda je Koprivica zakucao iz ali-upa - 7:3.

Izvor: Mondo/Stefan Stojanović

17:00

Meč je počeo!

16:59

Aleksa Avramović ne igra za Partizan!

Partizanov bek nije u timu u SC "Morača", kao ni Zek Ledej, koji je još u Americi zbog smrtnog slučaja u porodici

15:27

Crno-bijeli jure drugo mjesto

Nakon poraza Budućnosti od FMP-a sada Partizan pobedom u Podgorici može upravo od Podgoričana da preuzme drugo mesto na tabeli.

Sa druge strane Studentski centar i Split dele osmo mesto koje vodi u plejof ABA lige sa po 11 pobeda i domaćinu

15:19

Partizan nastavlja!

Crno-beli igraju u ABA ligi! Nakon što su imali polovičan učinak u duplom kolu Evrolige sada je na redu gostovanje Studentskom centru u Podgorici.