Uživo

Strašna pobjeda srpskih basketaša: Polufinale i medalja su sve bliže!

Najbolja partija Srbije na Olimpijskim igrama i pobjeda nad Poljskom kojom su sve bliži polufinalu turnira.

Izvor: YOAN VALAT/EPA

Basketaška reprezentacija Srbije pobijedila je večeras Poljsku 22:12 i tako došla do četvrte pobjede u grupnoj fazi Olimpijskih igara. To znači da je Srbija na korak od plasmana u polufinale koje će obezbijediti dvije najbolje selekcije. Već znamo da su Letonci prvi pošto imaju skor 6-0, dok Srbija mora još protiv Litvanije da potvrdi drugo mjesto.

U pitanju je meč koji je na programu u nedjelju 18.35, a ukoliko Srbija pobijedi (ili izgubi, kao i Holandija), zauzeće drugo mjesto i obezbijediće direktan plasman u polufinale. Samim tim bili bismo na korak od druge medalje u ovom sportu na Igrama.

TABELA: Letonija 6-0, Srbija 4-2, Holandija 4-2, Litvanija 3-3, Francuska 2-4, Poljska 2-4, SAD 1-4 i Kina 1-4.

22:23

KRAJ!

Srbija je pobijedila Poljsku 21:12 i na korak je od prolaska u polufinale, što znači da nas malo dijeli i od medalje.

6:13 - Koš je!

Promašio je Stojačić u posljednjoj sekundi, ali poslije toga je ubacuje u koš Vasić.

22:15

4:10 - Branković!

Jako lijepi potezi srpskog asa.

22:15

1:6 - Idealno!

Vasić postiže koš u prodoru protiv Bogunskog, pa opet Stojačić cijepa sa distance.

22:14

1:3 - Stojačić!

Odmah "dvojka" Srbije iz prvog šuta iz daljine, dobar početak za Srbiju.

22:14

1:1 - Dobro je!

Zamoljski je doveo Poljake u vođstvo, odmah uzvraća Branković.

21:53

Stanje u grupi?

Holandija ima skor 4-2 i sada već ozbiljno prijeti srpskim igračima, dok osim sa Poljskom - Srbija za kraj igra i sa Litvanijom u nedjelju od 18.35. Srbija je favorit u obje utakmice i trebalo bi da "odbrani" drugo mjesto koje bi značilo da do finala ne možemo da igramo sa Letonijom.

21:53

Srbija već poražena danas

Basket reprezentacija Srbije doživjela je danas već poraz od Letonije 21:14, čime se srpska situacija na takmičenju zakomplikovala. Srbija je izgubila drugi meč na turniru i sada situacija oko direktnog prolaska u polufinale nije toliko čista, pošto dva poraza ima i Holandija.