Košarka

Šokirali Srbiju, pa ispustili zlato u posljednjoj sekundi!

Nevjerovatna završnica olimpijskog turnira u basketu 3x3!

Izvor: YOAN VALAT/EPA

Reprezentacija Holandije u basketu 3x3 novi je olimpijski šampion jer je u ludoj završnici finala pobijedila domaćina, Francusku, dvojkom u posljednjoj sekundi! Vorti De Jong (36) pogodio je koš koji je rastužio sve na tribinama u Parizu, pogledajte:

Reprezentacija Francuske, koja je eliminisala Srbiju u nedjelju uveče u "plej-inu" za polufinale, prošla je u finale skinuvši sa trona aktuelnog olimpijskog šampiona, Letoniju (21:14). U drugom polufinalu, Holandija je preslišala Litvance (20:9) i ušla u utakmicu koja je izazvala ogromnu pažnju u Parizu. I opravdala je sva očekivanja.

Bio je ovo drugi olimpijski turnir u basketu 3x3 i organizatori moraju biti više nego zadovoljni kako je izveden i koliko je pažnje privukao. Način na koji je Holandija osvojila zlato sigurno će dodatno povećati interesovanje za ovaj sport, u kojem je srpska reprezentacija prethodnih godina uspostavila pravu dominaciju na velikim takmičenjima. Ipak, za sada olimpijsko finale srpske reprezentacije izostaje.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!