Selektor i najbolji igrač reprezentacije Srbije izbjegavali su novinare koji pričaju engleski, tvrdi Amerikanac.
Košarkaška reprezentacija Srbije privlačila je mnogo pažnje tokom čitavog ljeta - tim Svtislava Pešića igrao je impresivno i podario je svijetu tri fantastične utakmice protiv Amerikanaca, ali... Nisu svi prezadovoljni zbog toga. Američki novinar Brajan Vindhorst gostovao je u podkastu grčkog košarkaša Tanasisa Adetokunba i tom prilikom otkrio kako su ga razočarali Svetislav Pešić i Nikola jokić, najbolji igrač na planeti.
Po riječima američkog novinara, Pešić i Jokić nisu dovoljno cijenili medije, posebno one koji dolaze sa engleskog govornog područja. Brajan otkriva da je Nikola Jokić više puta odbio da razgovara sa novinarima, dok je Pešić tražio da ne odgovara na pitanja na engleskom jeziku, iako ga dobro govori.
"Ne razgovaraju sa medijima jer ih vide kao rivale i imaju duboko nepoštovanje prema njima. Ne shvataju da je angažovanje sa medijima zapravo način da se poveća vidljivost igre, što vodi ka većem interesovanju i, samim tim, većem novčanom ulaganju", rekao je Vindhorst i dodao: "Nikola Jokić, na primjer, nije govorio sa medijima posljednjih pet godina kada nastupa za nacionalni tim. On je vrlo ljubazan, ali kada ga pitamo, jednostavno odgovori 'Danas ne, prijatelju', i ode. Čak ni selektor Srbije, Svetislav Pešić, koji govori engleski, ne odgovara na pitanja. Jednostavno nije zainteresovan za razgovor sa novinarima."
Američki novinar je tom prilikom ispričao i svoja iskustva sa selektorom Srbije Svetislavom Pešićem, koji je u veoma kratkom roku tri puta predvodio srpski nacionalni tim protiv Amerikanaca.
"Ove godine, Srbija i SAD su igrale tri puta, uključujući i polufinale Olimpijskih igara. Nakon tih utakmica, Pešić je jasno rekao 'Nema pitanja na engleskom', i jednostavno nije odgovarao. To je frustrirajuće, posebno zato što postoji mnogo sportskih fanova koji govore engleski i žele da saznaju šta se dešava na terenu i šta se govori. Međutim, čini se da novac i medijska pažnja nisu faktori koji utiču na ove odluke", prisjetio se Brajan.
Podsjećamo, reprezentacije Srbije i SAD igrale su prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za Olimpijske igre, zatim su odmjerile snage u grupnoj fazi olimpijskog turnira, a na kraju su bili rivali i u polufinalu takmičenja. Po mišljenju svjetske košarkaške javnosti Srbija je bila najbliže trijumfima nad SAD, posebno u meču koji je vodio ka finalu Olimpijskih igara.