Košarka

Svi čekali da Nikola Jokić nariba saigrače: Ono što je uradio će ih još više zaboljeti

Autor Bojan Jakovljević

Kako je Nikola Jokić reagovao nakon debakla Denvera? Umjesto da riba svoje saigrače, poslao im je poruku na konferenciji za medije koja će ih još više zaboljeti.

Izvor: Pritnscreen/YouTube/DNVR Sports

Iako je Nikola Jokić prethodne noći zabilježio još jedan tripl-dabl, njegov Denver doživio je debakl na gostovanju Klipersima u Los Anđelesu, tako da je imao svako pravo da "nariba" svoje saigrače. Vidjeli smo u jednom trenutku da je vikao na trenera i igrače Denvera jer nije mogao da im objasni jednu običnu situaciju, poslije čega je samo odustao i sjeo na klupu, tako da je sve zanimalo kako će reagovati kada dođe u svlačionicu.

Jedno od novinarskih pitanja na konferenciji za medije glasilo je i šta je Jokić rekao svojim saigračima kada ih je vidio poslije meča u svlačionici, a odgovorom je iznenadio. I to će ih možda i više zaboljeti nego da je vikao na njih.

"Nisam im ništa rekao...", rekao je Nikola Jokić pokazujući rukom da ga to ne zanima previše: "Sada svi moraju da istupe i igraju bolje. Bili su bolji od nas u svakom aspektu igre. Moramo da budemo bolji kao grupa i da igramo zajedno, da igramo košarku koja je vatrenija, moramo da ih napadnemo."

Šta je još rekao Jokić o Klipersima?

Nikola Jokić o porazu od Denvera
Izvor: YouTube/DNVR Sports

Na pitanje da li Jokić treba da igra još ofanzivnije, imao je jasan odgovor: "Ne znam, pokušavam da igram kako igram, možda bi trebalo da sam agresivniji, a možda ipak ne... Ali kada imamo otvoren šut, to treba da tražimo, to je najvažnija stvar", dodao je srpski košarkaš i istakao da "nije umoran" jer ima više vremena za oporavak između mečeva.

Takođe, pohvalio je Kliperse zbog načina na koji su "pročitali" njihov napad i dobro igraju u odbrani, ali vjeruje da će njegova ekipa uspjeti da se vrati u ovu seriju iako gubi 2-1.

"Mislim da smo već bili u ovoj situaciji, ne samo u plej-ofu, nego u regularnom dijelu sezone. Uvijek uspijemo da se vratimo."

Kako je Jokić odigrao protiv Klipersa?

Izvor: Imagn Images / ddp USA / Profimedia

Iako je Denver izgubio 34 razlike, Nikola Jokić je imao još jedan tripl-dabl i za 37 minuta na parketu upisao 23 poena (9/14 iz igre) uz još po 13 skokova i asistencija, imao je i jednu ukradenu i dvije izgubljene lopte, ali sve je to bilo malo bez podrške saigrača.

Džamal Marej je imao 23 poena, Aron Gordon je imao 15, dok su svi ostali igrači Denvera ubacili 22 poena - Kristijan Braun 9, Majkl Porter Džunior 7, Rasel Vestbruk 3, Pejton Votson 2 i Zek Nađi jedan. I to je sve.

Nikola Jokić protiv L.A. Klipersa
Izvor: YouTube/Denver Nuggets