Barselona je u ogromnoj krizi.
Barselona je završila jednu od najgorih sezona u istoriji sa 35 poraza u 79 mečeva. Ispali su u četvrfinalu ACB lige od Unikahe, u Evroligi su takođe stigli do četvrfinala, a krenule su i priče o tome da brojni igrači napuštaju ekipu.
"Klub je napustio svoj tim i rezultati to pokazuju", napisao je kolumnista "Mundo Deportiva" Havijer Boš, što izgleda znači da fudbalski klub želi još više da smanji troškove košarkaškom.
Barselona i Real funkcionišu tako što su košarkaški klubovi sekcije fudbalskog i sve zavisi od uprave fudbalskog kluba. Barselona je u svim sportovima drastično smanjivala budžete, pa i u rukometu u kome su prvaci Evrope.
Ove sezone nije tim imao sreće ni sa zdravljem igrača, Najbolji u timu Nikolas Laprovitola i Jan Veseli su dugo bili povrijeđeni, a sada se govori o njihovom odlasku. Miško Ražnatović je demantovao da iskusni Čeh napušta klub, dok je sa druge strane sve izvjesniji odlazak Džastina Andersona.
Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!