Bivši igrači Virtusa Tornike Šengelija i Vil Klajburn stižu u Barselonu.
Barselona ima sebe ima razočaravajuću sezonu i ne želi da joj se to ponovi. Stoga je obezbijedila dva "kapitalca", Tornikea Šengeliju i Vila Klajburna koji su do skoro nosili dres Virtusa iz Bolonje.
Gruzijski košarkaš je zvanično predstavljen u katalonskom timu i dogovorio je saradnju na tri godine. Prošle sezone u Evroligi bilježio je 15,6 poena, 5 skokova, 2,7 asistencija, uz indeks korisnosti 17,4, dok je bio ključni igrač u pohodu Virtusa na Kup Italije kada je proglašen za MVP-ja finala.
Karijeru je počeo u Valensiji, u NBA je nastupao za Bruklin Netse i Čikago Bulse, da bi se u evropsku košarku vratio preko Baskonije. Uslijedila je selidba u Moskvu, a potom dolazak u Virtus 2022. godine.
Tu nije kraj, pošto se ubrzo nakon njegovog potpisa proširila informacija da na vrata španskog giganta kuca i Vil Klajburn. Iskusni Amerikanac je prošle sezone u dresu Virtusa bilježio 13,8 poena, 4,7 skokova, 2,4 asistencije, 1,1 ukradenu loptu uz 15,4 indeks korisnosti.
Klajburn je Karijeru počeu u Ulmu, da bi potom odigrao jednu sezonu za Hapoel Holon. Uslijedila je selidba u Darušafaku, a potom u CSKA gdje je proveo pet sezona. Nosio je dres Efesa od 2022. do 2024. odakle je stigao u Virtus.
Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!