RAZBIJA!

I Goran Dragić je doktor košarke: Majamijev "kvartet" preko produžetka do vođstva u finalu Istoka!

Autor Nebojša Marković

Majami se odlično snašao u teškom meču protiv Bostona!

Izvor: Tanjug, Mark J. Terrill/AP

Možda su Denver Nagetsi "ludi" da dvije serije u nizu pobjeđuju poslije 1:3 u seriji, ali i u Majamiju ozbiljno luduju.

Majami Hit je poveo u finalnoj seriji Istoka protiv Boston Seltiksa i to poslije produžetka - 117:114!

Još jednu sjajnu utakmicu imali smo prilike noćas da vidimo, a ponovo je u centru pažnje bio Goran Dragić!

Slovenački košarkaš srpskog porijekla bio je junak tima sa Floride u važnoj pobjedi kojom je njegov stigao do 1:0 u seriji. A bili su vrlo blizu poraza!

Bilo je 12 razlike za Boston kada se ušlo u četvrtinu četvrtinu, ali su u redovima Hita tu dionicu dobili 35:23 i izborili produžetak, da bi tamo mini-serijom 4:0 u finišu uspjeli da preokrenu i savladaju Seltikse.

Dragić je ubacio 29 poena u pobjedničkom timu (11/19 iz igre), uz sedam skokova i četiri asistencije. Imao je svesrdnu pomoć saigrača - Džae Krauder je ubacio 22, Džimi Batler 20, dok je Bam Adebajo u 18 poena imao i devet asistencija i šest skokova.

Nije Bostonu pomogao ni izvanredni Džejson Tejtum sa 30 poena i 14 skokova, niti Markus Smart sa 26 poena. Kemba Voker je dodao 19, a Džejlen Braun 17. Ipak, u tijesnoj završnici su do trijumfa stigli igrači Majamija, koji su tako ostali na samo dva poraza od početka plej-ofa!