Srbija ostala bez titule prvaka Evrope: Daleko su finale i odbrana zlata - kontinent dobija novog vladara!

Reprezentacija Srbije poražena u polufinalu Evropskog prvenstva i ostala bez titule.

italija pobijedila srbiju i plasirala se u finale evropskog prvenstva za odbojkaše Izvor: EPA/ANDRZEJ GRYGIEL/PAP

Dalje od polufinala Srbija nije mogla!

Reprezentacija Srbije izgubila je u meču protiv Italije (1:3 u setovima) i neće se boriti za zlato na Evropskom prvenstvu u Poljskoj. Tamo će biti "azuri" i Slovenci.

Nakon što su Poljaci napravili nefer potez i pomjerili termin, reprezentacija Srbije nije imala rješenja za razigranije i večeras ipak bolje Italijane.

Ovako je protekao meč:

ČETVRTI SET - 25:17

Veoma je loše počeo četvrti set. Kapiten "azura" Simone Đaneli je servirao, a njegov tim je poveo čak 5:0 na startu... To je bila najava kako će izgledati ovaj sat.

Italijani su stekli veliko vođstvo, pa ga branili u igri poen za poen, a Boba Kovač je pozvao tajm-aut pri rezultatu 17:10 za "Azure". Selektor je pokušao, ali tu je uveliko bio kraj.

Italija se plasirala u finale Evropskog prvenstva poslije 10 godina. Posljednji put kada je igrala u tom meču izgubila je od srpskog tima.

Dražen Luburić
Izvor: Profimedia

TREĆI SET - SRBIJA SE VRAĆA! 25:23 I 1:2 U SETOVIMA!

Bravo, Uroše!

Napao je iz druge linije na prvu set loptu i pogodio, 25:23! Srbija ostaje u utakmici u kojoj je ponovo ispustila prednost u završnici (23:21, pa 23:23), ali kada je bilo najvažnije srpski tim je ostao pribran.

Neka ovaj finiš bude najava bolje igre u nastavku večeri.

Neka ode polufinale u pet setova, ne bismo imali ništa protiv.

DRUGI SET - ITALIJA VODI 2:0 (25:22)

Evropski šampioni su na korak od eliminacije.

Izabranici Bobe Kovača kao da se nisu do kraja oporavili od šokantnog kraja prvog seta i ispuštene set lopte, pa su u drugom nakon vođstva 9:7 zaostajali za rivalom i pokušavali da izjednače..

Nažalost, Italijan Alesandro Mikeleto je igrao kao u transu, branio prednost "azura" i iako je srpski tim izjednačio na 17:17, nije bilo snage za izjednačenje u setovima.

Srpski tim prvi put na Evropskom prvenstvu gubi 0:2 u setovima, a Italijani su do sada na turniru izgubili ukupno dva seta.

PRVI SET - ITALIJA VODI 1:0 (29:27)

Nažalost, nije počelo dobro.

Vodila je Srbija većim dijelom prvog seta od čak 38 minuta, Italija se odbranila pri prvoj set lopti Srbije (pri 24:23), a onda su preokrenuli i nažalost ipak poveli u polufinalu.

Glave gore, tek je počelo!

Srpski tim brani titulu, a ako uđe u finale igraće sa zlato protiv Slovenije, koja je u spektakularnom meču pobijedila domaćina, Poljsku.

I to nakon što im je uoči meča puštena pogrešna himna - "Bože pravde".