Novak Đoković je u četvrtfinalu Rima!

Srpski obračun na rimskoj šljaci: Đoković se mučio u prvom setu, ali se posle pokazala razlika u klasi Izvor: MN PRESS

Posle velike borbe i epskog prvog seta, Đoković je bio siguran u drugom i dobio je Krajinovića za dva sata i devet minuta.

Đoković - Krajinović 7:6 (7), 6:3.

Au, kakav meč smo gledali u Rimu! Pravi praznik tenisa, atomski okršaj prvog i 29. na svetu.

Đokoviću je ovo bio tek drugi meč od šokantnog izbacivanja sa US Opena, dok je Krajinović odigrao dva duela pre ovoga. Zemljaci, saigrači iz reprezentacije i pre svega prijatelji pružili su nam jedan od najboljih setova godine, a to je bio prvi.

Počelo je razmenom brejkova, a onda su obojica do samog kraja čuvali svoje servise. Imao je Đoković u 11. gemu dve set lopte, ali se Krajinović nije dao i uspeo je da izbori taj brejk.

U tom delu igre je Đoković grešio, tako da je Krajinović poveo 4:1, ali je Novak ipak prvi teniser sveta i sada je pokazao zašto. Poveo je 5:4, ali se Filip žestoko borio i nije se dao sve do 7:7, posle čega je Đoković konačno osvojio prvi set, koji je trajao 87 minuta!

Posle toga je Krajinović očekivano pao, a Đoković se razigrao i počeo da igra mnogo opuštenije, a proradio mu je i forhend. U trećem setu je došao do prvog brejka, a na svom servisu nije dozvoljavao Krajinoviću "da diše". Na 5:3 Novak je došao do brejk, set i meč lopte i odmah je iskoristio.

Jasno je da dalje ide bolji, ali treba čestitati i Filipu na zaista sjajnoj partiji. Šteta što su se ovako rano ukrstili.

Đoković u četvrtfinalu igra sa pobednikom duela Lorenca Muzetija i Dominika Kepfera.

Kasnije danas Dušan Lajović isto u Rimu igra protiv branioca titule Rafaela Nadala.

Budite bolje informisani od drugih, PREUZMITE MONDO MOBILNU APLIKACIJU.

17:32

Pozdrav od Noleta!

17:29

Novi brejk i pobeda Đokovića

Došao je novak od 0:30 do set i meč lopte i odmah je iskoristio!

Meč je završen, Đoković je pobedio 7:6 (7), 6:3!

17:25

Đoković na gem od trijumfa

Ponovo je bio siguran na svom servisu, a Krajinović tada nema mnogo prilike da igra. 5:3 je, Filip servira.

17:20

Odbranio je Krajinović servis

Ali, kao da mu ponestaje snage...

17:18

Đoković i dalje siguran

Siguran je sada Novak bio na svom servisu i poveo 4:2. Mnogo bolje i mnogo sigurnije igra Đoković, kao da mu je trebalo vremena da se "zaleti".

17:13

Krajinović brani servis

Sada je Krajinović bio siguran na svom servisu i smanjio je na 3:2.

17:09

Potvrdio je Đoković brejk

Sada vodi 3:1. Podigao je nivo igre i po ko zna koji put pokazao da u sebi ima nešto posebno. Pogotovo kada je u taj-brejku od 1:4 došao do trijumfa. Sada je sve lakše.

17:05

Evo i prvog brejka u drugom setu!

Đoković je u trećem gemu oduzeo servis Krajinoviću i sada vodi 2:1.

17:01

Đoković siguran na svom servisu, obojica su osvojili po gem

Prvi set je počeo međusobnim brejkovima, dok su u drugom obojica mnogo sigurnija.

16:58

Krajinović osvaja gem na svoj servis

Gde se završio prvi, tu je nastavljen i drugi set. Krajinović je osvojio gem na svoj servis, iako je Đoković vodio 15:0 i 30:15. Ovo preti da preraste u jedan od najboljih mečeva godine ako se ovako nastavi.

16:54

Počeo je drugi set, Krajinović servira

Prvi je bio epski, nadamo se da će i drugi biti takav. Svaka čast obojici tenisera!

Izvor: Guliver, Clive Brunskill/Getty Images Europe

16:49

Brutalno dobar tenis, Novak nekako do prvog seta!

Fantastično je Krajinović odigrao taj-brejk. Odmah je napravio mini-brejk, oduzeo Đokoviću servis, pa poveo sa 3:0, a potom i 4:1 nakon dvostruke servis greške Đokovića. Novak je tad, međutim, uzvratio, napravio je i on mini-brejk, pa smanjio na 3:4, a onda je izjednači, pa potpuno preokrenuo i poveo 5:4.

Krajinović se, međutim, nije predavao. Prvo je izjednačio, a onda odbranio set-loptu i izjednačio na 6:6 posle još jedne duple servis-greške Đokovića!

Novak je ponovo došao do set lopte, ali se Krajinović opet odbranio! 7:7, kakav meč!

Posle greške Krajinovića, Đoković dolazi do set lopte na svoj servis i konalno je koristi – 9:7!

Prvi set je trajao neverovatnih 87 minuta!

16:35

Idemo u taj brejk!

Siguran je bio Krajinović na svom servisu i izjednačio na 6:6.

16:30

Novak na gem od seta

Poveo je Novak 6:5 na svoj servis, tako da Krajinović sada servira za ostanak u setu.

16:27

Odbranio je nekako Krajinović svoj servis, gledamo epski duel

Pa ovo je fenomenalno šta se dešava! Imao je Đoković dve brejk i set lopte, ali je Krajinović sa 40:15 došao do 40:40! Onda je iskoristio svoju čak četvrtu gem loptu i izjednačio na 5:5. Prvi set se igra već 65 minuta, borba titana!

16:17

Đoković takođe odbranio serviss

Sada je 5:4, fantastična, fenomenalna borba srpskih reprezentativaca, odličan tenis i mnogo lepih poena za ovih 55(!) minuta prvog seta. Svaka čast, momci!

16:09

Brani Krajinović gem i izjednačuje!

Ništa od brejka! Imao je Đoković brejk loptu, ali je Krajinović odbranio i osvojio set – 4:4 u prvom setu, sjajan tenis i još bolja borba!

16:03

Odbranio je nekako Novak svoj servis

Ali je morao da spasava dve brejk lopte! 4:3, odličan tenis. Inače, tokom prva četiri gema, Krajinović je imao dva vinera i šest grešaka, dok je Đoković u istom periodu imao šest vinera i 10 grešaka. To vam dovoljno govori samo po sebi.

16:01

Najlepši poen do sad na meču

Đokovićev lob, uživajte:

15:58

Bije Nole, al' bije i Fića!

Sa nulom je osvojio Krajinović svoj set i izjednačio na 3:3, kakva bitka! Oba tenisera su sada osvojila svoje servise bez brejk lopti rivala.

15:54

Đoković brani servis

Krajinović je vodio 30:0, ali nije došao do brejk lopte, tako da je preokrenuo i poveo 3:2. Ovo je bio najbrži gem do sada. Prošla su 34 minuta od početka meča, a videli smo tek pet gemova. Zaista velika borba.

15:51

Gledamo zaista odličan tenis

Iako je Đoković apsolutni favorit, Krajinović se ne predaje. Gledamo sjajan tenis, a videli smo i nekoliko prelepih poena.

15:50

I Krajinović je odbranio servis!

Potrajao je četvrti gem, imao je Novak čak tri brejk lopte, ali nije uspeo da ih realizuje. Krajinović je, sa druge strane, iskoristio svoju drugu gem loptu i izjednačio na 2:2 u prvom setu.

U Rimu je inače izuzetno vruće, temperatura je 35 stepeni.

15:40

Đoković brani servis!

Krajinović je u prvom gemu iskoristio treću brejk loptu, a Đoković u drugom četvrtu! Gledamo veliku borbu, greške Novaka i Filipovu dobru igru sa osnovne linije.

Imao je u trećem gemu Đoković 40:15, ali je Krajinović izjednačio, a posle imao i brejk loptu. Posle mnogo muke i razmena, Novak koristi svoju treću gem loptu i brani servis! 2:1 u prvom setu.

15:32

Nije Krajinović odbranio brejk

Đoković mu je odmah uzvratio - 1:1, vratili smo se na početak.

15:24

Odmah brejk Krajinovića!

Dobio je Filip prvi gem pošto je oduzeo Đokoviću servis!

15:18

Počeo je meč!

Đoković prvi servira, idemo!

15:03

Kraj na Centralnom terenu, sledi srpski okršaj!

Dobila je Simona Halep Ukrajinku teže nego što se očekivalo, ali je centralni teren sad slobodan za naše reprezentativce. Uskoro...

15:00

Bliži se...

Čeka se kraj duela Simone Halep i Dajane Jastremske. Rumunka je dobila prvi set, u drugom ima 5:4 i servis. Blizu smo, valjda...