tuga!

Tragedija pred Olimpijske igre: Osvojio je medalju na SP, izborio normu za Tokio, ali nije dočekao takmičenje u Japanu

Abdalela Harun, momak koji je osvojio bronzu na Svjetsko prvenstvu, tragično izgubio život.

Izvor: Tanjug/AP/Matt Dunham

Katarski atletičar Abdalela Harun (24) poginuo je u saobraćajnoj nesreći, saopštio je Olimpijski komitet te zemlje. Momak koji se takmičio na 400 metara bio je jedan od najboljih u svojoj disciplini, a trebalo je da učestvuje i na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Mladi takmičar je svojevremeno bio bronzani na Svjetskom prvenstvu, pošto je u Londonu 2017. godine istrčao 400 metara za 44,48 sekundi.

To nije bio rekord njegove karijere, ali jeste najveće dostignuće. Bio je učesnik još tri Svjetska prvenstva (dva u zatvorenom), Olimpijskih igara u Brazilu, a na kontinentalnim takmičenjima u Aziji dominirao je discplinom 400 metara.

Harun je rođen u Sudanu, ali je već kao dječak stigao u Katar za koji se takmičio od 2015. godine. U međuvremenu je postavio rekord Azije, za koji je tvrdio da će ga ponovo oboriti, a svojevremeno je bio i juniorski šampion svijeta!

O smrti mladog atletičara, odnosno saobraćajnoj nesreći nakon koje je preminuo, nema mnogo detalja.