Uživo

MAESTRALNA SRBIJA NASTAVLJA PUT KA ODBRANI TITULE! "Orlovi" preleteli Holandiju, idemo ka borbi za zlato!

Srbija pobedila Holandije za plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Izvor: Profimedia

Odbojkaši Srbije žele da odbrane titulu na Evropskom prvenstvu. Da bi u tome uspeli neophodne su im još dve pobede!

Prvi korak ka cilju su napravili, pošto su slavili u najvažnijoj utakmici na turniru. U četvrtfinalu su savladali Holandiju - 3:0 (25:23, 25:20, 27:25).

U borbi za finale ih čeka bolji iz duela Italije i Nemačke koji u sredu igraju svoj meč.

Prvi set je bio veoma neizvestan. Srbija je nekoliko puta imala po dva poena prednosti (11:6, 13:11), a onda su sve to izgubili i Holandija je prešla u vođstvo (14:17), pa su bili i bliži osvajanju seta (18:20). Tada je Srbija podigla nivo igre, pre svega u bloku i uspela da "ukrade" prvi set (25:23).

U drugom je Srbija krenula agresivno od starta (7:2) i stečenu prednost su znali da sačuvaju do samog kraja. Nisu im protivnici na pravi način pripretili tokom celog seta (25:20).

Poslednji, treći set, bio je i najdramatičniji. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Holanđani su bili svesni da nemaju šsta da izgube. Išli su na sve ili ništa i to im je donelo set loptu (23:24). Ter Mat je poslao loptu daleko u aut, a to je Srbija surovo kaznila i preko Uroša Kovačevića je drugu meč loptu realizovala za veliko slavlje.

19:20

NAJZANIMLJIVIJI DETALJI

Ovo su neki od najzanimljivijih detalja sa meča:

19:08

SRBIJA JE U POLUFINALU!

Uspela je Holandija da izjednači (20:20), a potom je maestralni Kovačević iz veoma teške pozicije osvojio poen (21:20). Bila je to najava drame. Kovač je tražio tajm-aut (23:23). Holandija je stigla do set lopte, ali je Ter Mat poslao aut sa servisa. Potom je Luburić maestralno reagovao i doneo prvu meč loptu Srbiji, što je Pjacu nateralo da traži tajm-aut (25:24). Luburić je onda poslao loptu u mrežu. Nije dugo trajalo, Kovačević je drugu meč loptu realizovao - 27:25!

Izvor: printscreen/rts

18:54

NE ODUSTAJU HOLANĐANI

Holandija definitivno nema šta da izgubi. Idu na sve ili ništa i drže se u setu (17:15). Odlični servisi Lisinca.

18:51

SRBIJA IDE KA POBEDI

Srbija je napravila veliki korak ka pobedi. Stekli su tri poena prednosti u trećem setu (14:11).

18:45

NEIZVESTAN POČETAK TREĆEG SETA

Ne predaju se Holanđani tako lako. Neizvestan početak trećeg seta (6:6).

18:33

OSVOJEN I DRUGI SET!

Srbija je na korak od polufinala! Osvojen je i drugi set - 25:20. Završio ga je sjajni Uroš Kovačević.

18:23

KOVAČEVIĆ!

Prišla je Holandiija na tri poena zaostatka (14:11). Tada je na scenu stupio Uroš Kovačević. Doneo je Srbiji dva poena u nizu i vratio prednost (16:11).

18:17

SRBIJA NASTAVLJA SA ODLIČNOM IGROM

Nastavlja Srbija da igra odlično. Stekli su veiku prednost (13:7). Tada su Holanđani tražili novu video proveru. Svi su gledali ka velikom ekranu, čekali i na kraju dočekali. Holanđani su bili u pravu, lopta je od Ivovića otišla u aut pa je poen pripao njima - 12:8.

18:11

HOLANĐANI U PROBLEMIMA

Posle odlične igre Srbije selektor Pjaca je tražio tajm-aut (6:2). Jedan od najboljih holandskih igrača Abdel Aziz je ušao u seriju grešaka i tako doatno pomaže raspoloženim "orlovima". Luburić je zatim ostao potpuno sam, bez bloka i to je rutinski rešio (8:3).

18:07

DOBAR POČETAK DRUGOG SETA

Odlično je Srbija započela prvi set, Stekli su prvu osetniju prednsot posle sjajnog poteza Luburića (5:2).

18:01

OSVOJEN PRVI SET!

Dramatična završnica i osvojeni set za odbojkaše Srbije. Tražena je nova provera, ovog puta je bila na strani "orlova". Servis Lisinca je bio as. Tako je posle asa Srbija dobila set (25:23).

17:55

SRBIJA SE VRATILA!

Vratila se Srbija u igru, pre svega zahvaljujući odličnoj igri u bloku. Uspeli su da izjednače (20:20).

17:50

ČELENDŽ PROMENIO TOK SETA

Jedan "čelendž" je u potpunosti promenio tok seta. Tražili su ga Holanđani i bili su u pravu. Lopta je bila dobra. Kovač je tražio tajm-aut, ali bez uspeha. Dobila je Holandija i taj poen (15:18).

17:45

SRBIJA ISPUŠTA PREDNOST DVA PUTA

Dva puta su srpski odbojkaši stigli do prednosti (8:6, 13:11), ali su oba puta ispustili vođstvo. Holanđani su se vratili, poveli (13:14), ali je Srbija odmah izjednačila (14:14).

17:35

NEIZVESTAN POČETAK

Prvi set je dosta neizvesno počeo, ni jedni ni drugi ne uspevaju da naprave prednost (5:5).