Ostali sportovi

Italijan postavio novi rekord: Dominik Paris pobjednik spusta u Bormiju

Autor Haris Krhalić

Na čuvenoj stazi Stalvio, Parisu je to bila rekordna šesta pobjeda te niko prije njega nije uspio da pobijedi čak šest puta na istoj stazi.

Izvor: ANDREA SOLERO/ANSA

Italijanski skijaš Dominik Paris pobjednik je četvrtog spusta sezone Svjetskog kupa u domaćem Bormiju.

Na čuvenoj stazi Stalvio, Parisu je to bila rekordna šesta pobjeda te niko prije njega nije uspio da pobijedi čak šest puta na istoj stazi.

Drugo i treće mjesto izborili su Švicarci Marko Odermat, koji je zaostao 24 stotinke, i Nils Hinterman. On je ponovio rezultat karijere ostvaren u Val Gardeni prije 10 dana osvojivši treće mjesto sa zaostatkom od 80 stotinki, dok je rezultat karijere osvajanjem četvrtog mjesta ostvario Austrijanac Daniel Hemesberger (+0.99).

U ukupnom poretku Svjetskog kupa nakon 14 od 36 utrka vodi Odermat sa 713 bodova, ispred Austrijanca Matiasa Majera sa 427 i Norvežanina Aleksandera Amodta Kildea sa 369 bodova.

U poretku spusta, nakon četiri od ukupno 10 utrka, vodeći Paris ima 227 bodova, drugi je Majer sa 217, a treći Hinterman sa 178 bodova.