Ostali sportovi

Muzaferija neuspješno okončala svoj drugi nastup na ZOI: Suter osvojila zlatnu medalju!

Autor Haris Krhalić

Elvedina Muzaferija nije uspjela da završi trku spusta.

Izvor: GUILLAUME HORCAJUELO/EPA

Najbolja bh. skijašica Elvedina Muzaferija nije završila svoju vožnju u disciplini spust te je tako neuspješno okončala svoj drugi nastup na Zimskim olimpijskim igrama u Pekingu.

Muzaferija se na startu našla među 36 skijašica, ali je napravila grešku te odustala. Pored Muzaferije trku još nisu završile četiri skijašice.

Švicarska skijašica Korina Suter osvojila je zlatnu medalju ispred Italijanke Sofije Gođio koja je osvojila srebro. Gođia je bila brža 16 stotinki dok je treće mjesto pripalo još jednoj Italijanskoj skijašici Nadiji Delago koja je za prvoplasiranom zaostala 57 stotinki.

Suter je nakon Lindsi Von prva skijašica koja je objedinila svjetsku i olimpijsku titulu. Predstavnica Srbije Nevena Ignjatović zauzela je 30. mjesto sa zaostatkom od 8.86.

Dvadesetdvogodišnja Visočanka u prvom nastupu u Pekingu 11. februara osvojila je sjajno 25. mjesto u superveleslalomu. Sljedeći nastup naše Elvedine je u četvrtak od 3:15 sati, a nastupat će u disciplini alpska kombinacija.