"Prešli igricu"

Banjalučka Energija četvrti put uzastopno najuspješniji karate klub u BiH!

Na prvenstvu Bosne i Hercegovine u karateu za kadete, juniore i takmičare do 21 godine u Modriči, najbolji klub četiri godine zaredom je banjalučka Energija.

Izvor: KK Energija/Promo

Banjalučani su ukupno gledano osvojili 19 poena sa četiri osvojene zlatne, dvije srebrne i tri bronzane medalje i ponijeli titulu šampiona BiH.

Druga pozicija pripala je ilidžanskom Čempionu, treće mjesto osvojili su karatisti sarajevskog Novog Grada, dok je četvrta bila ekipa Tuzle.

Zlata za Energiju osvojili su Luka Pejić kadeti -57 kg, Mihajlo Stanić juniori -55 kg, Mihajlo Zrnić juniori -61 kg i Pavle Dujaković U21 -60 kg, srebrom su se okitili Nikolina Čučak juniorke -59 kg i Dejan Janjić U21 -84 kg, dok su s bronzom oko vrata kući krenuli Luka Pejić juniori -61 kg, Sergej Vučić U21 -67 kg i Mihajlo Zrnić kate juniori.

Na takmičenju u Modriči učestvovala su 102 klubai 603 takmičara iz BiH.