Uživo

Srpkinje preokrenule, spasile četiri meč-lopte, ali nisu mogle više - pobjeda SAD nakon drame!

Reprezentativke Srbije poražene od SAD 3:2 u drugom meču grupne faze Olimpijskih igara u Parizu.

Izvor: RTS/Screenshot

Odbojkašice Srbije poražene su od Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 3:2, u derbiju olimpijskog turnira.

Tijana Bošković, Maja Ognjenović i ostatak moćnog plavog tima nakon pobjede protiv domaćina u prvom kolu, Francuske, napravile su preokret protiv selekcije SAD, vratile se poslije dva izgubljena seta i uvele ovaj meč u dramatičnu završnicu.

Ne samo da su izjednačile na 2:2, već su i povele u odlučujućem setu protiv olimpijskih šampionkli 8:6, potom i 9:7, ali su dozvolili Amerikankama seriju od 5:0.

Nisu se međutim predale srpske odbojkašice, spasile su tri vezane meč-lopte, potom još jednu, ali je posljednji napad otišao u aut i SAD je upisala prvu pobjedu u Grupi A.

19:23

KRAJ - 17:15

Uzalud čelendž srpskog selektora. Spasile su srpske odbojkašice tri vezane meč-lopte, potom još jednu, ali je onda posljednji napad završio u autu. SAD je upisala pobjedu 3:2, prvu u Grupi A.

19:11

DRAMA

Spasile su srpske odbojkašice tri meč lopte - 14:14

19:06

Bošković!

Smeč, pa blok Tijane Bošković, smanjila je Srbija na 11:12!

19:03

Drama u odlučujućem setu - 9:10!

Morao je srpski selektor da traži tajm aut poslije preokreta Amerikanki - 10:9.

18:59

Tajm aut Amerike - 7:5!

Odlično dizanje i napad za Tijanu Bošković! Morao je američki selektor da zove tajm aut.

18:53

Velika borba u trećem setu - 3:2!

Kakva borba u petom setu!

18:48

IZJEDNAČENJE - 2:2!

Olimpijske šampionke su na koljenima! Srbija se vratila i sjajnom igrom dobila četvrti set - 25:14. Čeka nas set odluke.

18:38

TIJANA!

Dva napada zaredom rješava Tijana Bošković, dva teška napada. A onda i blok za 14:9.

18:33

Ne daju Srpkinje da se protivnice vrate!

Drži kontrolu Srbija u četvrtom setu - 10:4! Novi tajm aut Amerike.

18:28

Serija Srbije na startu - 4:0!

Tajm aut Amerikanaca poslije odličnog otvaranja Srbije u četvrtom setu!

18:23

Vraća se Srbija - 2:1 u setovima!

Drama u finišu trećeg seta, ali na kraju Lazović smečira za 25:20. Srbija se vratila u igru!

18:18

Stevanović - 23:15!

Ostala je Stevanovićeva sama u bloku, ali bilo je to dovoljno - Srbija vodi 23:15 u trećem setu

18:15

As Tijane Bošković!

U pravom trenutku! Sjajan servis najbolje srpske odbojkašice za 19:14.

18:08

Proradio je blok - 14:9!

Tajm aut američke selekcije poslije još jednog uspješnog bloka Srbije za najveću prednost na ovom meču.

Izvor: Profimedia

18:07

Dva razlike za Srbiju - 11:9!

Odličan blok Maje Aleksić koja je to burno proslavila!

18:03

Nije još kraj!

Ne predaju se odbojkašice Srbije, nakon nekoliko napada vođstvo 8:7 u trećem setu!

17:52

Još jedan set za Amerikanke - 25:20

Spasile su srpske odbojkašice dvije set lopte, ali nisu uspjele u potpunosti da se vrate - SAD je dobila 25:20 drugi set

17:49

Amerikanke idu ka osvajanju drugog seta!

Nakon nove serija Amerikanki pogriješila je Ogbogu pri servisu, a onda Bošković odlično servirala i smanjila na 20:18, međutim, nova tri poena selekcije SAD uz malo sreće i dekoncentracije srpskih odbojkašica

17:44

Tijana!

Ponovo su Amerikanke otišle na tri poena prednosti, ali nakon odličnog napada Tijane Bošković novi egal - 16:16

17:41

Egal - 13:13

Uspjele su konačno srpske odbojkašice da izjednače.

17:39

Nova mini-serija Srbije, SAD traži tajm-aut

17:37

Žestok odgovor Amerikanki!

Selekcija Srbije nije iskoristila napad za izjednačenje, a Amerikanke su to žestoko kaznile serijom 5:0 i srpski selektor je prinuđen da zove tajm-aut na 12:7 u drugom setu.

17:35

Mini-serija Srbije - 8:7

Proradio je srpski napad, vraćaju se djevojke

17:31

Amerikanke bolje otvorile drugi set

Nakon 3:0 imale su odbojkašice Srbije u dva navrata priliku da izjednače, ali Amerikanke sada vode 8:3

17:26

Srpkinje izgubile prvi set - 25:17

Tek u finišu seta uspjele su odbojkašice Srbije da prekinu seriju Amerikanki, ali bilo je to već kasno (22:15). Amerikanke su rutinski privele set kraju i imaju prednost

17:22

Serija Amerikanki, preuzimaju kontrolu

17:21

Odmah žestoka borba, radi i blok!

Djevojke u plavim dresovima nisu dopustile Amerilkankama da se "odlepe" - izjednačenje 7:7 na startu prvog seta. Odmah potom, Srbija je povela, sjajan blok Aleksandre Uzelac.