Uživo

Muk u Parizu zbog moćne Srbije! Ovako igra olimpijski šampion - "delfini" furiozno do četvrtfinala!

Daleko najbolji nastup reprezentacije Srbije na Olimpijskim igrama i trijumf u meču "biti ili ne biti".

Izvor: Profimedia/Albert

Reprezentacija Srbije dominantno je pobijedila Francusku (15:8) u 4. kolu Olimpijskih igara u Parizu. U meču u kojem nije imala pravo na kiks, savladala je domaćina i plasirala se u četvrtfinale Olimpijskih igara.

Tim Uroša Stevanovića kontrolisao je meč protiv domaće selekcije od početka do kraja i ostvario drugi trijumf, pa sa skorom 2-2 dočekuje ponedjeljak i posljednji meč grupne faze protiv Mađarske.

Taj evropski klasik stari rivali dočekaće u različitom raspoloženju, jer je Srbija pobjedom protiv Francuske ušla u najboljih četiri u grupi, a Mađari su šokantno izgubili ove subote u meču protiv Australije.

U Grupi B, Španija je prva poslije četiri kola sa perfektnim skorom, 4-0, Australija je druga sa skorom 3-1, a u nokaut fazu će i Mađarska (2-2) i Srbija (2-2).

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA.

20:40

Gotovo je, Srbija je u četvrtfinalu Olimpijskih igara!

Pobjedom protiv Francuske 15:8, tim Uroša Stevanovića furiozno je ušao u nokaut fazu Olimpijskih igara. Do četvrtfinala ima još jedan meč, protiv Mađarske u ponedjeljak, u kojem će "delfini" igrati za što bolji plasman pred eliminacije.

20:39

Radomir Drašović za 15:8, dok sat otkucava

Još dva minuta do kraja utakmice i trijumfa srpskog tima!

20:39

Mandić za Ćuka, a on za 14:7

Dušan Mandić, prvi strijelac Srbije, sada je asistirao Ćuku i on je vratio najveće vođstvo srpskog tima, na tri minuta do kraja. Još 180 sekundi igre do jako važnog trijumfa reprezentacije u Francuskoj.

Izvor: Dado Đilas/Kurir

20:28

Nikola Dedović, Srbija vodi 13:6

Na sedam minuta prije kraja, Francuzima prijeti potpuna katastrofa!

20:23

Radoslav Filipović igra najbolji meč na OI

Srpski golman sabrao je do sada 11 odbrana u meču protiv Francuske. Kraj je treće četvrtine i Srbija vodi 12:6.

20:20

Milica Mandić navija za Srbiju

20:19

Fenomenalno, Ubović lobuje golmana

Srbija vodi 12:6 protiv Francuske na asistenciju Miloša Ćuka. Još dva i po minuta do kraja treće četvrtine!

20:16

Srbija opet povećava prednost, Ubović

Ponovo je maksimalnih "plus 5", 11:6. Još jedan debitant na Igrama, Nemanja Ubović, pogodio je na asistenciju Radomira Drašovića. Lakše se diše na četiri minuta do kraja treće četvrtine.

20:14

Sada kombinuju braća Rašović, 10:6!

Strahinja dodaje Viktoru i to je gol za "plus 4" Srbije na pet minuta do kraja treće četvrtine.

20:13

Kada je najteže, tu je kapiten Srbije!

Nikola Jakšić pogađa za vođstvo 9:6 i za prekid francuske serije. Još pet i po minuta do kraja treće četvrtine.

20:12

Francuzi se vraćaju, sada je 6:8

U dva minuta drugog poluvremena, domaćin je prepolovio zaostatak sa pauze i sada je u seriji 3:0.

20:06

Na poluvremenu, 8:4 za Srbiju

20:05

Srbija vodi 5 razlike!

Radomir Drašović zakucava loptu u mrežu, za velikih "plus 5" u korist Srbije - 8:3!

20:05

Nema zaustavljanja, Srbija vodi 7:3!

Ovo je moćna reprezentacija Srbije! Dušan Mandić snažnim udarcem daje svoj drugi gol na meču, a 15. na ovom turniru.

20:04

Francuzi hvataju dah

Mehdi Marzuki završava seriju Srbije, golom za 3:6 na dva i po minuta do kraja.

19:57

Nikola za rođenog brata, Petra!

Srbija vodi 6:2 poslije kombinacije rođene braće, Nikola Jakšić je dodao mlađem bratu Petru, debitantu na Olimpijskim igrama. Još tri minuta do poluvremena.

19:55

Sjajan nastup Radoslava Filipovića

Spustio je rampu srpski golman Francuzima u ovim trenucima. I dalje je mirnih 5:2, na četiri i po minuta do poluvremena.

19:52

Raste vođstvo Srbije, opet Strahinja Rašović!

Peterac i novi gol za Srbiju, za 5:2! Na polovini smo druge četvrtine, još 5:22 do poluvremena!

19:47

Gol, gol, gol, Strahinja Rašović!

U posljednjim sekundama četvrtine, gol Strahinje Rašovića za 4:2 za Srbiju!

Izvor: Profimedia

19:45

Francuzi ostaju u igri, 2:3

Tomas Vernu je odmah uzvratio na gol Nemanje Vice. Trikolori se vraćaju na gol zaostatka, na 22 sekunde do kraja.

19:44

Srbija vodi 3:1, Nemanja Vico!

Stisnuta pesnica i slavlje srpskog centra, jako važan gol za odbranu prednosti na kraju prve četvrtine. Još 49 sekundi do kraja prve dionice.

19:42

Francuzi smanjuju na 1:2

Slavlje na tribinama i prvi gol domaćina Olimpijskih igara, Aleksandr Bue je strijelac. Još 1:48 do kraja prve četvrtine.

19:39

Srbija vodi 2:0!

Sava Ranđelović koristi situaciju sa igračem više! Još tri minuta do kraja prve četvrtine!

19:38

Dušan Mandić, Srbija vodi 1:0

3' Najbolji strijelac Srbije pretvorio je peterac u gol, za miran početak meča za srpski tim.

Izvor: Pixsell/Sanjin Strukic / Pixel Media / Profimedia

19:31

Počinje!

Strahinja Rašović sprema se da zapliva za loptom!

16:30

Poruke iz tabora Srbije

"Bitna utakmica, pobjeda znamo šta nosi. Odličan su tim, polufinalisti Svjetskog prvenstva. Nema opuštanja. Kao uvijek sam optimista. Vratili smo borbenost, agresivnost, protiv Španije smo promašili neke šuteve. Sada imamo samopouzdanje i oprezni i optimistički raspoloženi čekamo duel", rekao je Strahinja Rašović koji do sada nije pružio očekivane partije.

Njegov brat Viktor odlično poznaje francuski vaterpolo, igrao je za Nojzi la Sek: "Dobro se znamo i biće teško. Pobjeda nas vodi u osam najboljih. Očekujem podršku, zaslužujemo a obećavamo da ćemo dati sve od sebe".

16:26

Šta i ko čeka Srbiju danas u Parizu

Francuska nije igrala dobro. Kao i Srbija minimalac protiv Japana, te porazi od Mađarske i Australije. Iako su bili sa golom razlike tokom utakmice nisu bili u vođstvu. Ali, riječ je o ekipi sa kvalitetnim pojedincima poput centra Vernua, golmana Fontanija, Krusile, Bodegasa... Vodi ih selektor Brazi ali zapravo sve konce drži trener Juga Kobeščak.

Pred svojom publikom koja ih diže, u meču koji znači prolaz Francuska će dati maksimum. Za očekivati je da će biti i drugih faktora. Na to srpski igrači treba da budu spremni i da ignorišu. Na neutralnom terenu, Srbija bi bila veći favorit za pobjedu. Ovako, sve je otvoreno.

16:25

Kalkulacija u grupi je potpuno jasna

Australija je savladala i Srbiju i Francusku i ako savlada Japan što je potpuno realno biće potpuno mirna oko prolaza. Mađarska takođe ne bi smjela da ima problema tako da sve se rješava u duelu Srbije i Francuske.

Španija 12 bodova, Australija 9, Mađarska 6, Francuska (-1) 3, Srbija (-1) 3, Japan bez bodova.

Plasman će izboriti četiri od šest timova.

16:20

Evo zašto je baš važno

Vaterpolo reprezentacija Srbije ima sve u svojim rukama. Ako pobijedi Francusku od 19.30, izvjesno je da će se plasirati u četvrtfinale Olimpijskih igara u Parizu. Ako izgubi, situacija bi postala još teža od trenutke. "Delfini" imaju skor 1-2 nakon pobjede protiv Japana i poraza od Španije i Australije i to je dodatno povećalo značaj pretposljednjeg meča u grupnoj fazi. Posljednji će biti onaj protiv Mađarske u ponedjeljak u podne.