Ostali sportovi

Tea Kovačević iz Gradiške sa 14 godina zabilježila prvu pobjedu u seniorskoj karijeri!

Talentovana teniserka iz Gradiške Tea Kovačević ostvarila je prvu pobjedu u seniorskoj konkurenciji.

Izvor: MONDO/Vedran Ševčuk

Tea je sa samo 14 godina savladala u nedjelju Poljakinju Marselinu Podlinski rezultatom 2:1 i izborila plasman u osminu finala ITF turnira u Kuršumlijskoj banji u Srbiji.

Bosanskohercegovačka igračica je izgubila prvi set (2:6), da bi potom uzvratila istom mjerom i izjednačila rezultat (6:2).

Do pobjede, prve u karijeri, stigla je nakon što je bila bolja u taj-brejku trećeg seta - 7:6 (10:8).

Za plasman u četvrtfinale, Kovačević će se boriti protiv rumunske teniserke Stefani Bojice.

Mlada teniserka iz Gradiške je nedavno osvojila Evropsko prvenstvo do 14 godina u Češkoj, gdje je u finalu bila bolja od domaće igračice Jane Kovačkove rezultatom 2:1, po setovima 6:7, 6:4 i 6:4.