Poraz BiH na startu kvalifikacija – "zmajice" izgubile od tzv. Kosova!

Autor Goran Arbutina

Rukometašice BIH porazom su startale na kvalifikacionom turniru u Belgiji.

Izvor: shuttterstock

"Zmajice" su poražene od tzv. Kosova rezultatom 32:26 u prvom kolu kvalifikacionog turnira za Svjetsko prvenstvo 2025 koji se održava u Belgiji.

Poslje prvih 30 minuta BIH je imala zaostatak od pet golova, bilo je 11:6 na poluvremenu, a prednost Kosova* se i povećala početkom drugog poluvremena.

Iako su bh. rukometašice smanjile na „minus četiri“ nisu uspjele da vrate potpunu neizvjesnost i na kraju su upisale poraz 32:36.
Desire Kolašinac sa osam golova bila je najefikasnija kod reprezentativki BIH, dok je Leonora Demaj sa 13 pogodaka predvodila njihove protivnice do trijumfa.

Naredni meč reprezentacija BIH igra u nedjelju u 16 časova protiv domaćina, Belgije.

Samo pobjednici četiri kvalifikaciona turnira plasiraće se u narednu fazu.

U drugoj fazi već su Norveška, Danska, Švedska, Crna Gora, Španija, Mađarska, Slovenija, Rumunija, Hrvatska, Češka, Poljska, Srbija, Austrija, Švicarska, Sjeverna Makedonija, Ukrajina, Island, Slovačka, Portugal, Turska i Farska Ostrva.