Slavna teniserka Jelena Dokić oglasila se na Instagramu povodom smrti oca Damira.
Bivša teniserka Jelena Dokić oprostila se na Instagramu od svog oca Damira koji je preminuo 16. maja. Nakon što je u novinama objavila čitulju u kojoj se u nekoliko riječi oprostila od Damira Dokića, daleko opširnija bila je u objavi na drutšvenim mrežama gdje je napisala da je ovo "kraj jednog poglavlja" za nju.
Ona je imala turbulentan odnos sa ocem Damirom, koji joj je bio i trener, pošto je zbog njega trpjela psihičko i fizičko zlostavljanje koje je imalo velike posledice na nju, o čemu je mnogo puta govorila i zato joj je bilo teško da nađe prave riječi.
"Kao što znate, moj odnos sa ocem bio je težak i bolan, sa mnogo istorije. Uprkos svemu, i bez obzira na to koliko je bilo teško, komplikovano i, u posljednjih 10 godina, potpuno nepostojeće naše međusobno povezivanje i komunikacija, gubitak roditelja - pa čak i onog od koga si otuđen - nikada nije lak. Gubitak otuđenog roditelja donosi sa sobom složenu i tešku tugu. Ovo je kraj jednog poglavlja i života kakvog sam do sada poznavala", navela je Jelena Dokić.
"Za mene je to mnoštvo pomiješanih i složenih emocija i osećanja. Za kraj ovog poglavlja, biram da se fokusiram na jedno lijepo sjećanje - kao što je ova slika. I kao što je oduvijek bilo važno za mene, za ono ko sam i za ono što želim da predstavljam - poštovanje, dostojanstvo, ljubaznost, empatiju i plemenitost - biću i želim da ostanem ta osoba i u ovoj situaciji".
"Za sada, tu ću stati. Molim vas da poštujete moju i privatnost moje porodice u ovom trenutku. Hvala svima koji ste mi se javili proteklih dana i koji ste uz mene dok prolazim kroz ovu tešku i složenu situaciju. I moje posljednje riječi: počivaj u miru".
Ovo je fotografija koju je objavila Jelena Dokić:
BONUS VIDEO:
(MONDO)