Ostali sportovi

FNC najavio spektakl u Zagrebu: Srpski borci dobili rivale, njihovi mečevi u centru pažnje

Autor Bojan Jakovljević

Aleksandar Ilić i Darko Stošić boriće se na FNC24 u Zagrebu.

Izvor: PressFocus / ddp USA / Profimedia, Screenshoot / YouTube / @Podcastlnkubator

Po treći bud zagrebačka Arena biće domaćin MMA boraca. Nova priredba najavljena je za 6. septembar, a sada su najavljeni i prvi rivali i ujedno najiščekivanije borbe. FNC24 jedan je od događaja koji će u regionu privući najviše pažnje, a sada znamo i dvojicu rivala. To će biti Miran Fabjan i Aleksandar Ilić, a drugi par je Darko Stošić i Ivan Vitasović.

Glavna borba večeri i borba za pojas prvaka teške kategorije održaće se između Vitasovića (13-6-1) i Stošića (21-7). Biće ovo njihov revanš prvi put poslije gotovo 10 godina. Posljednji put borili su se 2016. na FFC 21 priredbi i tada je Srbin odnio pobjedu u prvoj rundi. Od tog trenutka obojica su veoma napredovali, Hrvat iz Pule postao je FNC prvak i dva puta je odbrano pojas, dok je Stošić u KSW postao rekorder po broju najboljih nokaut bonus večeri.

U drugom meču imaćemo susret Mirana Fabjana i Aleksandra Ilića čije rivalstvo veoma drugo traje. Slovenac i Srbin već su napravili uvertiru za ovaj meč raspravom na društvenim mrežama. Njihov meč biće finale druge sezone rijaliti šoua "Fight of Nations". Fabjan je slavio posljednji put tehničkim nokautom u drugoj rundi.

Džoker (16-7) je tražio priliku za revanš, a Fabjan (7-4) je pristao da se Srbin i Slovenac ponovo sastanu. Prije nekog vremena imali su priliku i da se obojica nađu u ulozi trenera mladih boraca, pa je i ta njihova saradnja završena raspravom.

Tagovi

MMA