SERIJA A: Je li završena trka za "skudeto"?

Juventus rutinski do novih gostujućih bodova protiv Sasula, Roma kiksnula na "Marasiju" protiv Sampdorije, pa je razlika između "Stare dame" i "vučice" četiri boda, s tim što aktuelni šampion ima i meč manje.

Sjajno nedjeljno poslijepodne na utakmicama 22. kola Serije A.

Na šest mečeva gledaoci su mogli da uživaju, jer su vidjeli čak 23 gola, odnosno skoro četiri po susretu!

Juventus je rutinski stigao do novog gostujućeg trijumfa. Aktuelni šampion bez većih problema slavio je na "Mapei" stadionu protiv Sasuola 2:0, a sve je bilo gotovo već nakon nepunih pola časa igre.

REKORD

Juventus nije odigrao neriješeno već 33 uzastopna meča, što je najduži niz bez remija za jedan klub u istoriji Serije A!

Sjajni Gonzalo Iguain u 9. minutu donio je prednost "bjankonerima", a bio je to Argentincu 15. gol u sezoni, pa se na čelu liste strijelaca izjednačio sa Maurom Ikardijem i Edinom Džekom.

Kada je Sami Kedira u 25. minutu povisio na 2:0, bilo je jasno da se timu Maksa Alegrija smiješi novi trijumf.

Gosti su znalački sačuvali prednost do kraja i tako upisali 17. trijumf u sezoni, čime su ponovo "pobjegli" najbližem pratiocu Romi četiri boda, uz utakmicu manje.

Mnogo više drame viđeno je na "Marasiju". Roma je dva puta vodila protiv Sampdorije, ali su Đenovljani po ko zna koji put pokazali da ne leže "vučici".

Frenetičnom borbenošću uspjeli su da stignu i prestignu prednost rivala i na kraju slave 3:2.

Već u 5. minutu Bruno Peres donio je vođstvo Romi, ali su gosti tada stali, a terenska inicijativa prešla je na stranu domaćina. Nije dugo trebalo da se iz takve igre rodi izjednačujući pogodak. Luis Murijel, koji je briljirao na današnjem meču, proigrao je Denisa Prata, a ovaj zakucao loptu u mrežu za 1:1.

Početak drugog poluvremena, kao i na startu susreta, pripao je gostima. Bh. reprezentativac Edin Džeko u 66. minutu krunisao je nadmoć Rome i 15. ovosezonskim golom osigurao prednost Rimljanima.

Ipak, za samo tri minuta, Sampdorija je stigla do potpunog preokreta. Prvo je Patrik Šik pogodio za "egal", a već u narednom napadu Murijel je iz slobodnog udarca, uz pomoć Rađe Naingolana, zatresao mrežu Vojčeka Šćesnog za 3:2.

Napadala je Roma u finišu meča, ali su bodovi na kraju ostali na strani Sampdorije, koja je prekinula seriju od šest prvenstvenih utakmica bez trijumfa. S druge strane, tim Lučana Spaletija poražen je poslije četiri vezane pobjede.

...

Milan je nastavio da posrće. Torino Siniše Mihajlovića slavio je takođe nakon preokreta 2:1, dok je goleada viđena u duelu Fiorentine i Đenove. Poslije mnogo uzbuđenja, meč je završen remijem 3:3.