Svijet

Holanđanin opet predvidio zemljotres?! "Pogodiće centalni Mediteran", rekao i datum, a onda se zatreslo u Hrvatskoj

Autor Jana Desovski

Holanđanin je 12. februara postavio objavu na Tviteru, u kojoj je najavio šta slijedi u Italiji...

Izvor: YouTube/Screenshot

Malo nas vjeruje u predviđanja ili proročanstva i smatra da su takve stvari neosnovane. Ali jedan Holanđanin Frank Hugerbets je navodno predvideo prvi zemljotres koji je pogodio Tursku i Siriju, a sada i ovaj koji je pogodio Hrvatsku, a osjetio se i u Italiji. On je na osnovu planetarne geometrije 11. februara rekao da će biti jakih seizmičkih događaja u centralnom Mediteranu baš između 16. i 17 februara.

"U narednih nekoliko dana može doći do izvjesne povećane seizmičke aktivnosti, vjerovatno niske do srednje magnitude, oko 6. Od 16. do 18. februara postoji velika vjerovatnoća veoma jake do velike seizmičke aktivnosti, koja potencijalno dostiže niske do srednje magnitude oko 7, možda i veće", napisao je on.

"U narednim danima imaćemo kritičnu geometriju planeta posebno od 14. do 16. februara, koliko možete da vidite na grafikonu postoji konvergencija kritične planetarne geometrije i to će biti kritično i postoji velika vjerovatnoća da će MAC K7 biti veliki seizmički događaj otprilike od 16. do 18. februara i želeo bih posebno da naglasim 16. i 17. kao datume zbog mogućnosti većeg seizmičkog događaja ili barem značajnog seizmičkog povećanja. To bi mogao da bude skup jake seizmičke aktivnosti ili bi mogao da bude jedan poseban seizmički događaj."

"Planetarna geometrija to objašnjava tako da imamo živu Veneru i Uran i između je Merkur. Ovdje je crvena linija i to se dešava 14. februara. To je praćeno lunarnom konjukcijom, a podsjećam vas da je Venerina konjukcija sa Uranom i Mekurom prilično kritična i ima potencijal da izazove veliki seizmički događaj. Zatim ga prati nekoliko sati kasnije konjukcija Mjeseca i Marsa i takođe se naziva kritičnom konjukcijom naročito u sklopu sa ovom planetarnom geometrijom."

Holanđanin je naveo nekoliko mjesta na kojima postoji mogućnost da dođe do zemljotresa, a jedna od lokacija je centralni Mediteran oko Italije, takođe i Grčke. Ove atmosferske fluktuacije mogu da ukažu na potencijalne regione za veći seizmički događaj. Naglasio je da ove fluktuacije nisu stopostotne, ali ako se nalazite u regionu u kome je navedeno da je moguć zemljotres, trebalo bi da budete na uzbuni, naročito oko 16. i 17 februara. Na snimku se vidi da je roze bojom označen dio Hrvatske (Krk) koji je danas pogođen zemljotresom jačine 5,3 stepena Rihterove skale, a treslo se u Italiji koja je veoma blizu mjesta udara.

Naglašavamo da ne postoji naučna osnova za predviđanje zemljotresa. Uvijek postoji šansa za zemljotrese na mjestima sa aktivnim rasjedima, ali specifične prognoze ne rade ništa bolje od nasumičnih kada se testiraju. Tvrdnje o prediktivnoj korisnosti planetarnog poravnanja su opovrgnute.

(MONDO)