Svijet

"Odjednom se čuo krik, masa je počela da trči": Svjedok napada u Amsterdamu opisao jezive scene (Video)

Autor Aleksandar Blagić

Najmanje pet osoba je povrijeđeno u napadu nožem u Amsterdamu. Svjedok napada otkrio je šta se desilo.

Izvor: X/@nexta_tv/Printscreen

Danas popodne dogodio se strašan napad blizu glavnog trga u Amsterdamu u Holandiji gdje je povređeno najmanje pet osoba, piše "De Telegraaf". Napad nožem se dogodio nešto prije 15:30 časova, napadač je uhapšen, dok motiv napada zasad nije poznat.

"Zasad nemamo informaciju o uzroku i motivu napada nožem. Istraga je u toku", saopštila je amsterdamska policija.

Policija je zatvorila kompletno područje, od Ulice Sant Nicolas do Trga Dam. Na snimcima koji su se pojavili na društvenim mrežama vidi se helikopter kako sleće nasred trga dok ljekari Hitne pomoći prevoze povrijeđene do bolnice.

Svjedok napada otkrio je šta se tačno dogodilo. Kako je naveo, trg je bio krcat ljudima, a onda se odjednom čuo sablasan krik.

"Iznenada se čuo krik, nastala je panika. Nije nam bilo jasno šta se događa. Ljudi su počeli da trče u smeru ka incidentu. Vidjeli smo policiju kako trči ka ulici iz koje smo mi došli, a ubrzo smo vidjeli i Hitnu pomoć sa upaljenom sirenom", rekao je svjedok.