Petogodišnja Skajler najmlađa je žritva koronavirusa u Mičigenu, saveznoj državi koja je sa 2.468 urmlih na trećem mestu u SAD, a u kojoj i pored te činjenice na hiljade ljudi protestuje zbog vladine urede o obaveznom ostajanju kod kuće.
Devojčicini roditelji bili su na prvoj liniji bore protiv koronavirusa u Detroitu, pereneli su američki mediji, koji su dodali da Skajler nije imala tipične simptome bolesti.
Sakjler se razbolela u martu, kada su je odveli kod lekara on joj je prepisao antibiotike i poslao ju je kući, navela je njena majka LaVondria Herbert i dodala da je Skajlar plakala ceo dan i celu noć zbog bolova.
"Lekari su nas savetovali da joj dajemo tablete i da čekamo 48 sati da lekovi deluju i da sve prođe, kako se urbrzo ništa nije dogodilo, odlučili smo da Skajler odvezlemo u bolnicu, gde joj je odmah uradili test", rekla je majka
Rezultati su stigli dan kasnije, utvređeno je da je pozitivna, da su simptomi koji je imala atipični za koronavrius i dan kasnije su je pustili kući.
Vratili smo se u bolnicu šest sati kasnije, navela je Herbert, bila je među retkima, u svetu, koja je dobila meningitis.
Dve nedelje je provela na respiratoru, izgledalo je kao da spava, ali nikada više nije otvorila oči, rekla je majka.
Roditelji navode da ne znaju kako je devočica dobila virus.
U Mičigneu, koji je po broju pozitivnih 32. 000 na šestom mestu u SAD, i jedina je država u kojoj odnos između pozitivnih i umrlih nije proporcionalan, do sada najmladaja žrtva je imala 20 godina.
Mičigen je samo jedna od brojnih saveznih drzava, a među kojima su i Pensivanija,Teksas, Minesota, Indijana u kojima građani protestuju zbog vladinih mera uvedenih u nameri da se spreči širenje koronavirusa.
Protestovalo se i u Njuj Džerziju, gde je broj poziivnih ravan Turskoj, - 88.000 obolelih i sa skoro 4.500 umrlih, svrstavaju je odmah je iza Njuojrka.
Slično je bio i u Nju Hempširu, ali su tamo demonstranti bili obučeni u maskirna odela, nosili su oružje i uzvikivali "živeti slobodno ili umreti".