Nakon što u medijima saznalo za ovu aferu, vodeći britanski epidemiolog podneo ostavku u telu koje je formirano zarad sprečavanja širenja korona virusa.
Epidemiolog Nil Ferguson, koji je bio u vladinom Kriznom štabu za suzbijanje epidemije korona virusa, podneo je ostavku nakon što je pukla bruka.
Naime, saznalo se da mu je, nakon što je on bio najglasniji u sprovođenju mera izolacije i socijalnog distanciranja, u kuću dolazila ljubavnica, inače udata žena koja ima dvoje dece.
Ferguson, koji je dobio nadimak "Profesor izolacija", predvodio je tim naučnika koji je na osnovu kompjuterskog proračuna savetovao potpunu izolaciju nacije, tvrdeći pritom da ako se to ne dogodi da će umreti na hiljade Britanaca (pojedini tvrde da je govorio milioni).
Ovaj 51-godišnji profesor se često pojavljivao u medijima i promovisao "potpuno socijalno distanciranje". Međutim, ono što je on tvrdio važilo je više od sedam nedelja za mnoge, osim za njega.
Britanski "Telegraf" objavio je da ga je 38-godišnja Antonija Stats posećivala više puta u njegovom domu, prelazeći ceo London da bi bila sa njim u intimnim odnosima.
Zanimljivo je da je "Profesor izolacija", koga su finansirale pojedine moćne farmaceutske kompanije, uključujući one u vlasništvu Bila Gejtsa(!), dve nedelje bio u samoizolaciji jer je i on bio pozitivan na korona virus.
"Priznajem da sam napravio grešku i primenio pogrešnu taktitu. Iz tog razloga se povlačim iz vladinog tela za suzbijanje korona virusa. Duboko žalim što sam potcenio jasnu poruku o socijalnom distanciranju kao najboljem načinu za kontrolu ove devastirajuće zaraze", rekao je Ferguson "Telegrafu".
Zanimljivo je da ga je ova žena prvi put posetila 30. marta, baš na dan kada je Ferguson izjavio da bi mere izolacije trebalo da traju do juna. Drugi put ga je posetila 8. aprila, iako se svojim prijateljima poverila da sumnja da njen muž ima simptome korona virusa.
Prema pisanju londonskog "Telegrafa", ona i njen muž žive sa dvoje dece u kući vrednoj 2 miliona funti, ali i da su "u otvorenom braku".
Ona i profesor su se oglušili o sve mere, uključujući onu da "parovi koji ne žive zajedno ne mogu da se posećuju".
Policije u Engleskoj i u Velsu napisale su više od 9.000 kazni zbog kršenja mera izolacije. Ili, svakih pet minuta napisana je po jedna kazna.