Crna hronika

Adis Cigura brutalno pretukao suprugu, oglasila se Agencija za ravnopravnost polova

Autor Vesna Kerkez

Mrežama kruži snimak na kome se vidi kako pjevačicu Aldinu Bajić brutalno tuče suprug Adis Cigura.

Izvor: Screenshot

Kako navodi Avaz, zlostavljanje je snimljeno u njihovom dnevnom boravku. 

Pjevačica na snimku sjedi na kauču, a muž kleči pored nje. Nakon toga joj otima telefon iz ruke i počinje da je udara šakama po glavi, a zatim je obara na pod i nastavlja da je tuče nogama. S njima u prostoriji je još jedna ženska osoba, koja ne prilazi u pomoć Aldini, a snimak se završava jezivom scenom u kojoj Cigura vuče suprugu za kosu po podu. 

Nezvanično, pretučena žena je pod nadzorom ljekara, a mužu je određena zabrana prilaska. Neki mediji navode i da se Cigura nalazi u zatvoru u Zenici. 

Oglasila se Agencija za ravnopravnost polova BiH

Povodom brutalnog premlaćivanje Aldine Bajić od njenog supruga koje je snimljeno i objavljeno na društvenim mrežama, Agencija osuđuje svaki oblik nasilja u porodici, ističući da je ovo ozbiljan problem koji zahtijeva hitno reagovanje nadležnih institucija.

"Svi članovi društva moraju preuzeti odgovornost za suzbijanje ovakvih pojava i pružanje podrške onima koji su pogođeni. Ovaj slučaj nas podsjeća na važnost prevencije nasilja, obezbjeđivanja podrške žrtvama i efikasnog procesuiranja počinilaca", navodi se u saopštenju.

Iz Agencije su pozvali nadležne institucije da preduzmu potrebne mjere kako bi zaštitile žrtve nasilja i obezbijedile adekvatnu pomoć.

"Posebno pozivamo nadležne institucije izvršne, zakonodavne i pravosudne vlasti da bez odgađanja sprovedu neophodne reforme koje su precizno definisane u izvještaju Grupe eksperata Savjeta Evrope – GREVIO komiteta kao i Preporukama Komiteta potpisnica Istanbulske konvencije Savjeta Evrope", navodi se u saopštenju Agencije, iz koje su uvjereni da bi se brzim i sveobuhvatnim sprovođenjem ovih reformi obezbijedio efikasniji odgovor na nasilje u porodici i nasilje nad ženama.

U saopštenju se apeluje da građani ne okreću glavu od ovakvih problema, da prijave svako nasilje i pruže podršku onima kojima je potrebna, te podsjeća da je i neprijavljivanje ovakvih slučajeva krivično djelo.

Iz Agencije za ravnopravnost polova BiH podsjećaju da, osim policije, u BiH postoje i dva SOS telefona za žrtve nasilja i to u Republici Srpskoj 1264 i u Federaciji BiH 1265.

(MONDO/Srna)