Šalaj se "šalio" sa Šalkeom. Dva gola Mađara za drugu vezanu pobjedu Frajburga.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Martin Meissner, Pool

Samo Šefild junajted od svih klubova u Ligama petice ima manje bodova od Šalkea.

Klub iz Gelzenkirhena sakupio je 4, odnosno tri više od Šefild junajteda ove sezone, ali je engleski klub krajem prošle sezone pobjeđivao i završio deveti u Premijer ligi dok Šalke ne zna za trijumf još od januara.

Čak 28 mečeva "rudari“ ne znaju za pobjedu, uključujući i meč protiv Frajburga u srijedu uveče koji su gosti riješili u svoju korist – 2:0!.

Dva gola Rolanda Šalaja bila su mu dovoljna Frajburgu da se "našali“ sa Šalkeom i veže drugu pobjedu pa se sada može reći da izlazi iz krize u koju su upali krajem septembra.

Za Šalke nema "svjetla na kraju tunela“ iako je nakon prvih 45 minuta bez golova, u njegovom slučaju bez primljenih golova, djelovalo da može da iznenadi na svom terenu.

Ali samo pet minuta u nastavku i odlično dodavalja Šmida bilo je dovoljno Šalaju da udarcem glavom dovede Frajburg u vođstvo.

Mađarski napadač tu se nije zaustavio. Nakon greške fudbalera Šalkea u 68. minutu sjevnula je kontra Frajburga, Grifo je poslao odličan pas, a Šalaj svojim drugim pogotkom za 2:0 definitivno riješio pitanje pobjednika na Veltins areni.