DOMAĆI BEZ POBJEDE

Gosti se gostili: Šalke tone sve dublje, Hofenhajm okrenuo u Mehnengladbahu, neočekivan kiks RB Lajpciga

Poprilično neočekivani rezultati u 13. kolu Bundeslige.

Izvor: Tanjug/Marius Becker/dpa

Jučerašnji trijumf Union Berlina nad favorizovanom Borusijom Dortmund (2:1) kao da je bio najava iznenađujućih rezultata kojim će obilovati 13. kolo Bundeslige.

Uprkos brojnim prilikama, RB Lajpcig na svom stadionu nije uspio da savlada Keln, te je propustio priliku da, bar za kratko, zasjedne na lidersku poziciju.

Završeno je 0:0, a gosti su u samom finišu imali priliku da odnesu kompletan plijen, ali je šut Tilmana uspio da izblokira Upamekano i lopta je otišla tik pored gola.

Za razliku od "jarčeva", gosti su se radovali na preostala četiri terena na utakmicama koje su igrane od 15.30.

Šalke je doživio još jedan domaći poraz, i to od direktnog konkurenta u borbu za opstanak. Arminija je slavila 1:0 i uvećala šanse da pobjegne iz zone ispadanja.

Borusija iz Menhengladbaha imala je gol prednosti protiv Hofenhajma, ali je u nastavku primila dva, te dopustila gostima da se raduju tek drugi put ove sezone van svog stadiona.

Do gostujućih bodova stigao je i Verder, koji je pobjedonosni pogodak postigao u 90. minutu, dok je sigurnu pobjedu ostvario Ajntraht protiv Augzburga.

Ekipe iz vrha tabele tako nisu uspjele da ostvare niti jedan trijumf, a ovakav ishod najviše bi mogao odgovarati Bajer Leverkuzenu i Bajern Minhenu, koji će u direktnom obračunu od 18.30 pokušati da poprave bodovni saldo.