Fudbal

Matić je konačno zaigrao - Junajted je pobedio: Ovo je bilo potrebno pred paklenu seriju!

Posle četiri ligaške utakmice koje je odgledao sa klupe, srpski vezista je ponovo bio na terenu od početka do kraja. I to je takođe bio razlog pobede!

Izvor: Tanjug/Pool via AP/Oli Scarff

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su danas Njukasl sa 3:1, u 25. kolu Premijer lige i ostali na deset poena zaostatka za liderom, Mančester sitijem.

Junajted je vodio od 30. minuta golom Markusa Rašforda, a u 30. je izjednačio Alan Sen Maksim. Pobedu su u drugom poluvremenu doneli Danijel Džejms u 57. i Bruno Fernandeš iz penala u 75. minutu.

Srpski vezista Nemanja Matić odigrao je celu utakmicu za "crvene đavole", nakon što je u prethodna četiri kola bio neiskorišćena rezerva Ole Gunara Solskjera.

Junajted je drugi na tabeli sa 49 bodova, a sada ga očekuje serija veoma napornih mečeva, jer će u naredna tri kola gostovati Čelsiju, Kristal palasu i Mančester sitiju.

Njukasl ima 25 bodova i na 17. je mestu u engleskom prvenstvu.