Junajted promašio sve, davljenik mu odnio bod: Opet kiks, "đavoli" pogurali Siti ka tituli, brdo promašaja i VAR srpdnja

Ponovo bez pobjede za Mančester junajted

Engleska Premijer liga 24. kolo VBA Junajted 1 1 Izvor: Tanjug/Nick Potts/Pool Photo via AP

Mančester junajted je ponovo razočarao, ovog puta osvojenim samo bodom protiv "davljenika" Vest Bromviča.

VBA je poveo već poslije 80 sekundi, Junajted je izjednačio do poluvremena, a takav rezultat je ostao do kraja:

VBA - Manjčester junajted 1:1
/Dijanj 2 - Fernandeš 45/

Junajted je tako pogurao Siti ka tituli, jer ima 46 bodova, sedam manje od svog gradskog rivala, ali i meč više. Lester je treći, sa istim brojem bodova kao i "đavoli".

Ovo je Mančesteru bio drugi uzastopni remi, a u prvenstvu sada imaju samo jednu pobjedu u posljednjih pet mečeva.

Rivali su igrali dobar meč, a posebno je bilo zanimljivo drugo poluvrijeme. VBA je u 54. minutu imao dobru šansu, ali je Materu Pereira za vrlo malo promašio. Junajted je takođe imao dobru šansu, ali je golman odbranio Brunov šut.

U 63. minutu je pokazan penal, kada je Semi Adžaji srušio Harija Megvajera, ali je sudija pregledao VAR snimak, a onda odlučio da nema osnova za penal. Zanimljivo je da je djelovalo da je kapiten Junajteda u ofsajdu, ali to nije pregledano VAR-om.

Junajted je nastavio da pritiska, dobre prilike su imali Mejson Grinvud i Skot Mektominej, ali je golman Sem Džonston bio precizan u prvom slučaju, a u drugom je defanzivac izbacio odbitak sa gol-linije.

VBA je u 78. minutu imao još jednu šansu, poslije greške Megvajera, ali je David De Hea bio priseban.

Ovo je veliki bod za "vrećice", ali i dalje ima čak 12 bodova manje od Njukasla, prvog "iznad crte".

U prvoj današnjoj utakmici, Vulvsi su pobijedili u gostima Sautempton 2:1 i tako mu nanio peti uzastopni poraz.