Srbin igra sezonu života, ali ni to ne pomaže Fiorentini!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Pogodak Dušana Vlahovića priznat je iako se mreža nije zatresla. Ipak, na kraju je slavila Sampdorija.

Serija A 22 kolo Sampdorija Fiorentina 2-1 strijelac Dušan Vlahović Izvor: Tanjug/Tano Pecoraro/LaPresse

Fiorentina nikako da se trgne i odmakne od donjeg dijela tabele, a ne pomaže joj ni odlična forma Dušana Vlahovića.

Srpski reprezentativac igra sezonu života i u nedjelju poslijepodne postigao je osmi gol u sezoni, međutim, ni on nije bio dovoljan da Fiorentina izbjegne deseti poraz.

Veteran Fabio Kvaljarela u 71 minutu matirao je Dragovskog za pobjedu Sampdorije 2:1 na Marasiju.

Do tog trenutka djelovalo je da čak Fiorentina može ddo sva tri boda, posebno nakon što je Vlahović ulio dodatno samopouzdanje pogotkom za izjednačenje.

Keita je u 31. minutu iskoristio sporu reakciju Dragovskog i pogodio mrežu za 1:0, a šest minuta kasnije na semaforu je stajalo 1:1 iako se mreža nije zatresla.

Pulgar je izveo slobodan udarac koji je Audero nekako odbranio, Vlahović je poslao odbijenu loptu u gol, a nova reakcija Audera bila je uzaludna.

Golman Sampdorije izvadio ju je iz gola, međutim, sat sudije Fabija Mareske se oglasio i pogodak je priznat. Doduše, poslije još jedne provjere da li je bilo prekršaja nakon udarca Pulgara.

Vlahović je tako stigao do osmog gola u sezoni na svom dvadesetom meču. Podsjetimo, prošle sezone postigao je šest pogodaka na 30 mečeva.

Međutim, njegova ekipa koja je prošlu sezonu završila na desetom mjestu, ove sezone pruža znatno lošije partije, dijelom i zbog odlaska Federika Kjeze, pa zauzima 16 mjesto na tabeli.

U drugom meču odigranom u nedjelju poslijepodne Atalanta je pogotkom Muriela u posljednjem minutu savladala Kaljari u gostima, dok je Roma u nedjeljnom matine terminu bez problema stigla do tri boda protiv Udinezea. Meč na Olimpiku završen je rezultatom 3:0.