A sad protiv šampiona: Osam pobjeda Ajntrahta na posljednjih devet mečeva, osma asistencija Kostića u 2021!

Od mogućih 27 bodova, tim iz Frankfurta osvojio je 25 i ozbiljan je kandidat za istorijski plasman u Ligu šampiona! A nije tako izgledalo prije devet kola…

Bundesliga 21. kolo Ajntraht Keln 2 0 asistencija Filip Kostić Izvor: Tanjug/Thomas Frey/dpa via AP

Ajntraht je hit Bundeslige!

Poslije 12 kola, tim Adija Hitera bio je osam mjesta udaljen od četvrtog mjesta koje vodi u Ligu šampiona – a sada, poslije 21 utakmice, nalazi se na sjajnom trećem!

AJNTRAHT – KELN 2:0 (0:0)
/Silva 58, N'Dika 79/

Prije manje od dva mjeseca, Ajntraht je bio deseti, uz osam bodova minusa za dortmundskom Borusijom – od koje sad šest više! U isto vrijeme, lider je bio Bajer, koji je imao duplo više bodova od Filipa Kostića i društva – a sada kasni tri!

Upravo je srpski internacionalac i danas bio najagilniji u taboru domaćih.

U 58. minutu bio je začetnik akcije koju je pogotkom krunisao Andre Silva, postigavši 18. gol u sezoni, a onda i dvadesetak minuta kasnije izveo korner, asistiravši N'Diki.

Bila je to Srbinu osma asistencija od početka kalendarske godine!

Inače, u posljednjih pet minuta prvog poluvremena, Kostić je zakasnio na jedan prizeman pas Kamade, a onda par minuta kasnije odličnim centaršutem pronašao Portugalca, koji bi možda već tad poentirao - da je poslao loptu par centimetara niže.

Na posljednjih devet bundesligaških utakmica, Ajntraht je osvojio 25 i ravnopravno konkuriše za prvi, istorijski plasman u Ligu šampiona!

U evropskoj eliti je, inače, igrao samo jednom – ali prije više od šest decenija, kad je ovo takmičenje nosilo naziv Kup evropskih šampiona. Bilo je to u sezoni 1959-60, kad je Ajntraht stigao do finala, u kojem je poražen od Real Madrida.

Sada je na redu domaći susret sa Bajernom, koji je rutinski riješio tri od posljednja četiri bundesligaška meča – sva tri na Alijanc Areni.

Redom je bilo 5:1, 5:2 i 5:0, ali je imao je Ajntraht šta da kaže. U drugom od ta četiri posljednja duela, u novembru 2019. godine, bilo je 5:1 za tim iz Frankfurta.

Bio je to rezultat koji je Niku Kovača koštao posla, a na njegovo mjesto stigao je Hansi Flik i stvorio "mašineriju"...