Holand spasio Borusiju, ali ako "milioneri" nastave ovako, neće vidjeti Evropu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Norveški napadač spasio Borusiju četvrtog poraza u posljednjih pet mečeva. Četiri remija na četiri meča u Bundesligi.

Bundesliga 21. kolo Borusija Dortmund Hofenhajm 2-2 Izvor: Tanjug/Martin Meissner/AP

Fudbaleri Borusije Dortmund u srijedu igraju protiv Sevilje u osmini finala Lige šampiona, ali pitanje je da li će sljedeće sezone uspjeti da se domognu ovog takmičenja, pa i bilo kojeg evropskog.

“Milioneri” su u očajnoj formi, a to su potvrdili i u subotu poslijepodne, kada ih je pogodak Holanda spasio četvrtog poraza u posljednjih pet mečeva.

Nakon što mu je jedan gol poništen zbog ofsajda Holand je u 81. minutu zabio gol za remi Borusije Dortmunda i Hofenhajma 2:2.

Norvežanin je tako upropastio preokret Hofenhajma koji je nakon gola Sanča preko Debura u 31. i Bebua u 51. minutu poveo 2:1.

Mijat Gaćinović ušao je u igru u 64. minutu, a mogao je da se proslavi u četvrtom minutu sudijske nadoknade, ali je sa pet metara pogodio spoljni dio mreže.

Ipak ovaj bod ostavlja Borusiju Dortmund na šestom mjestu na tabeli sa 33 osvojena boda, jednim više od imenjakinje iz Mehengladbaha koja ima i utakmicu manje.

Remijem 2:2 završen je i duel Bajera i Majnca iako je klub iz Leverkuzena vodio 2:0 na svom terenu sve do 89. minuta.

“Farmaceuti” su se, međutim, potpuno raspali u posljednjim trenucima meča i dozvolili prvo Glacelu da smanji na 2:1, a potom je rezervista Štoger u drugom minutu sudijske nadoknade donio svom timu vrijedan bod u borbi za opstanak.

I preostala dva meča završena su podjelom bodova, Štutgart i Herta odigrali su 1:1, dok na duelu Verdera i Frajburga nije bilo golova.