Košarka Kup BiH finale Igokea Spars UŽIVO

Spars deklasiran u Laktašima: Sarajlijama ni gram šanse u finalu Kupa protiv Igokee!

Branilac trofeja se od istog oprostio već poslije prvog poluvremena, nakon kojeg je Igokea imala prednost od 25 poena.

Košarka Kup BiH finale Igokea Spars UŽIVO Izvor: KK Igokea/Nenad Vuruna

U finalu Kupa Mirza Delibašić za sezonu 2020-21, Igokea - Spars 77:55!

Bh. šampion tako je vratio trofej Kupa BiH u Aleksandrovac, nakon što je prošle godine završio u Sarajevu, u rukama večerašnjeg rivala, a ovo je, recimio i to, Igokei šesti pehar u posljednjih sedam godina.

U finalu završnog turnira u Laktašima, sve je bilo jasno već poslije prvih dvadeset minuta.

Igokea je dominirala terenom, iz minuta u minut dizala prednost, te prvo poluvrijeme završila razlikom od 25 poena (44:19).

U nastavku, Bajićev tim nije popuštao tempo. Samo u trećoj dionici, postigao je pet trojki, a na kraju se zaustavio na 11.

Na kraju, meč je završen, već smo rekli, rezultatom 77:55, a najviše poena na meču postigao je Nikola Jovanović (17).

Osim njega, još tri igrača Igokee postigla su dvocifren broj poena – Darko Talić (15), te Edin Atić i Stiven Grej (14).

Na drugoj strani, istakao se Kenan Kamenjaš dabl-dabl učinkom (14 poena i 10 skokova).

Ovim peharom, Igokea se pridružila rekorderu, Širokom, na samo jedan trofej manje u Kupu BiH.

IGOKEA: Klemons, Atić 14, Jovanović 17, Grej 14, Jošilo 6, Vulić, Talić 15, Ilić 5, Pot 3, Kondić 3. Trener: Dragan Bajić.

SPARS: Zahiragić 2, Hasandić 5, Gegić 10, Kamenjaš 14, Orelik 8, Klavžar 4, Ilić 2, Polutak 2, Memić, Albijanić, Buza 8. Trener: Miodrag Kadija.

N A J A V A

Igokea osmi ili Spars drugi put?

Večeras ćemo saznati ko će biti osvajač Kupa BiH, prvog košarkaškog trofeja u državi za sezonu 2020-21!

Sarajlije, branioci trofeja, juče su, u prvom polufinalu završnog turnira u Laktašima, neočekivano lako savladale Široki (71:60), dok je Igokea, poslije "egala" u prvoj četvrtini protiv Bosne Rojal, "demonstrirala silu" u preostale tri dionice i na kraju trijumfovala razlikom od 41 poena (87:46).

Igokea i Spars su se u finalu Kupa "Mirza Delibašić" sastale i prošle godine. Finalni turnir igran je u Sarajevu, a domaćin je ostvario veliku pobjedu, rezultatom 93:85, i tako prekinuo petogodišnju dominaciju Igokee u kup-takmičenju.

Rekorder po broju trofeja u Kupu BiH je Široki (devet), Igokea ima sedam, tuzlanska Sloboda pet, Bosna tri, dok su po jednom Kup osvajali Borac Nektar, Spars i Brotnjo.

OSTANITE uz MONDO, pratićemo meč UŽIVO!

18:24

Kraj meča, Igokea - Spars 77:55

Završena je utakmica, Igokea je rutinskom pobjedom stigla do osmog trofeja Kupa BiH u klupskoj istoriji!

18:22

Jovanović je sad najefikasniji

Postiže 17. poen na meču, uskoro ulazimo u posljednji minut.

18:19

Jovanović se pridružuje Taliću

Sad i centar Igokee ima 15 poena.

Na drugoj strani, Buza je vezao dvije trojke.

Na nešto više od tri minuta do kraja, rezultat je 75:51.

18:16

Poigrava se Igokea!

Talić nije pogodio za novu trojku, Kondić je skočio u napadu, a onda Atić postigao nove poene.

Rezultat je 73:45, na nešto više od pet minuta do kraja duela.

18:11

11. trojka Igokee večeras!

Postiže je Kosta Kondić, za 69:41!

18:10

Talić sjajan - tri trojke iz četiri pokušaja!

Upravo je postigao treću, za 66:39.

Pitanje osvajača Kupa davno je riješeno, postavlja se samo pitanje konačne razlike u dvorani u Laktašima...

18:07

Završena je treća dionica

Pred posljednjih deset minuta, Igokea - Spars 63:37.

18:02

Igokea "sipa" trojke - a tu je i "alej-up"!

Evo još jedne Atićeve, za 59:31, a onda i "alej-up" Pota za Ilića!

Prvi put na utakmici Igokea ima prednost od 30 poena!

17:56

Nakon treće - odmah i četvrta!

Evo još jedne, ponovo Grej - i ponovo je plus 26!

17:55

Nastavlja se paljba!

Tri trojke je Igokea već postigla u trećoj četvrtini - sad je pogodio i Grej!

53:30 za domaće.

17:53

Pogađa i Atić!

Druga trojka Igokee u nastavku!

Napravili su gosti mini-seriju 5:0, koju šutem van linije od 6.75 poena prekida Atić.

Na nešto više od sedam minuta do kraja treće dionice, rezultat je 50:26.

17:52

Igokea nastavlja gdje je stala!

Poslije dvojke Kamenjaša, trojku pogađa Jošilo, 47:21.

17:51

Počelo je drugo poluvrijeme

Nastavljen je meč...

17:37

Kraj prvog poluvremena, plus 25 za Igokeu!

Nakon dvije četvrtine, 44:19 za Igokeu!

Najefikasniji na terenu je Darko Talić sa 12 poena, Nikola Jovanović ima devet poena, a Edin Atić i Stiven Grej po osam.

Na drugoj strani, Gediminas Orelik ima pet poena.

17:35

12 poena Talića u drugom kvartalu!

Odličan je Darko Talić u ovom periodu, postiže dvojku za 41:16, a onda i trojku za 44:19!

17:32

Opet Talić!

Sjajna kontra Igokee koju rješava Talić, sad je 35:12!

17:31

Najveća razlika za Igokeu!

Sada je 33:12 poenima Darka Talića, Igokea ima 21 poen prednosti!

17:30

Novo zakucavanje Atića!

Igokea ponovo ima maksimalnih plus 19, sada je 31:12, četiri minuta do kraja prvog poluvremena!

17:29

Nekoliko minuta bez poena

Dugo već stoji 28:10 na semaforu dvorane u Laktašima.

17:25

Već sedam izgubljenih lopti gostiju

Sedma izgubljena lopta Sparsa, Gegić je htio da ostavi loptu kod košem za Kamenjaša, ali se saigrači nisu dobro razumjeli.

Igokea ima 28:10, sedam minuta do kraja druge četvrtine.

17:21

I Talić brži od sirene!

Postiže trojku mladi Igokein plej, rezultat je 26:8 u uvodu druge četvrtine.

17:18

Klavžar sa zvukom sirene

Mini-serija Sparsa 4:0, pogađa Nejc Klavžar sa zvukom sirene za napad.

Završena je prva četvrtina, Igokea - Spars 23:8.

17:16

Najbolji napad Sparsa od početka

Krunisao ga je Buza, koji pogađa uz faul, ali onda ne koristi slobodno bacanje. Igra se posljednji minut prvog dijela.

17:15

Raste prednost Igokee, novi tajm-aut Sparsa!

Već je 23:4 za domaće, Atić i Ilić su postigli posljednje poene...

Igokea ne diže nogu sa gasa!

17:12

Plus 15!

Jošilo postiže trojku, sada je 19:4 za Igokeu!

Domaći dominiraju u ovom duelu!

Igokea ima već deset timskih skokova i pet asistencija!

17:09

Igokea prvi put ima dvocifren plus!

Dobro se snašao Atić pod košem, sada je 14:4 za Igokeu, još 4 minuta do kraja prve četvrtine!

17:08

12:4

Orelik postiže prve poene, a potom uzvraća Jovanović i nastavlja svoju seriju. Ima već sedam poena.

17:06

Mini-serija Jovanovića, tajm-aut Sparsa!

Nikola Jovanović maksimalno koristi situaciju dva plus jedan, a zatim poentira po ofanzivnom skoku.

Igokea ima plus osam - 10:2!

17:04

Konačno pogađa Spars

Poslije tačno tri minuta, prvi poeni za Spars - pogodio je Zahiragić, rezultat je 5:2.