Gundogan je nezaustavljiv...

I to se desilo - Gvardiola konačno nadigrao Murinja: Ide po titulu, niko ne može da zaustavi Siti! Izvor: Profimedia

Mančester siti nezadrživo juri ka tituli. Dok aktuelni šampion Liverpul "prosipa" bodove i igra daleko od prošlogodišnjeg nivoa, za to vrijeme Siti je upisao čak 11. uzastopnu pobjedu u Premijer ligi, pokazujući daleko najbolji fudbal na Ostrvu.

To je sada na svojoj koži osjetio i Totenhem koji je na "Etihad" došao s idejom da se brani i vreba kontre, ali malo je to pomoglo Žozeu Murinju koga je odbrana opet "zavila u crno".

MANČESTER SITI - TOTENHEM 3:0 (1:0)

Hari Kejn je zadrmao okvir gola Edersona i pokazao da je najveća opasnost (da li i jedina?) koju Murinjo ima u svom arsenalu, da bi ubrzo poslije toga Hejbjerg skrivio jedanaesterac. Neoprezno je startovao i omogućio Rodriju da u 22. minutu postigne gol sa "kreča".

Ispromašivao se Siti u prethodnom periodu penala, mnogi su mislili da će Gvardiola sada odrediti Edersona za izvođača, ali je na kraju španski vezista jedva pogodio.

Izvor: Tanjug/AP Photo/Rui Vieira, Pool

Sve dileme riješio je Ilkaj Gundogan u nastavku, postigao je golove u 50. i 66. minutu, potvrdio da je u nevjerovatnoj formi od decembra (dao je 11 golova ove sezone), posebno kada je nadmudrio Sančeza i lako matirao Lorisa.

Pep Gvardiola i Žoze Murinjo sarađivali su u Barseloni, potom su postali neprijatelji kada je "Posebni" vodio Real Madrid, a 25. epizoda njihovog rivalstva donijela je 12. pobjedu Katalonca.

Šest puta bilo je neriješeno, Žoze je slavio sedam puta, od toga dvaput kao trener Spursa.

Ovo je prvi put da je Gvardiola uopšte dao gol Murinjovom Totenhemu (2:0 i 2:0).