RUTINSKI

Dva gola i još tri promašena zicera za het-trik: Ronaldo je prvi strijelac lige, a juri i rekord Ibrahimovića

Juventus očekivano upisano domaći trijumf protiv Krotonea.

Izvor: Tanjug/Marco Alpozzi/LaPresse

Sa dva gola još u prvom poluvremenu, Kristijano Ronaldo osigurao je Juventusu trijumf protiv Krotonea 3:0 (2:0), te istovremeno po broju golova prestigao do danas vodećeg strijelca Serije A Romelua Lukakua.

Belgijanac je u "Derbiju dela Madonina" zadao Portugalcu domaći zadatak, nakon čega je ovaj uzvratio još boljim učinkom, te se sa 17 pogodaka osamostalio na čelu liste strijelaca.

I ne samo to, Ronaldu je Krotone bio 78. klub u tzv. Ligama petice kojem je tresao mrežu, a ispred njega jedino je još Zlatan Ibrahimović sa 79.

Nije bilo lako "staroj dami" da probije bedem defanzivno orijentisanog Krotonea, u čijim redovima su starteri bili srpski internacionalci Miloš Vulić i Vladimir Golemić.

Ipak, nakon promašaja dva Ronalda i Matajsa De Lihta, zatim i prečke Arona Ramzija, konačno je u 38. minutu prvi strijelac Juventusa glavom zatresao mrežu rivala.

Samo sedam minuta kasnije, još jedna lopta zakoprcala se u mreži Aleksa Kordaza, a još jednom je precizan glavom bio Ronaldo. Asistent kod prvog gola bio mu je Aleks Sandro, a kod drugog Ramzi.

Andrea Pirlo mogao je već tada da odahne, pa je u nastavku aktuelnom šampionu bilo mnogo lakše.

Ronaldo je ipak bio gladan golova, imao još jednu sjajnu šansu za het-trik, a kada on nije uspio da pogodi, jeste Veston Mekeni, koji je pogodio za konačnih 3:0.

Novim trijumfom "bjankoneri" su stigli do treće pozicije na tabeli, sa četiri boda zaostatka za Milanom, a osam za liderom Interom, ali uz utakmicu manje.