Milan nije imao rješenje za Zvezdu, a šta tek reći za tandem "LuLa": Inter furiozan u "Derbiju dela Madonina"

"Rosoneri" ubjedljivo poraženi u možda i najvažnijem duelu u borbi za šampionsku titulu.

Milan - Inter 0:3 Serija A 23. kolo Lautaro Martinez dva gola, Romelu Lukaku strijelac Izvor: Tanjug/Antonio Calanni/AP

Veliki korak Intera ka "skudetu", prvom od 2010. godine!

Nekako bojažljivo je Milan otvorio 196. prvenstveni "Derbi dela Madonina", što je Inter iskoristio odmah na startu i poveo golom Lautara Martineza.

"Rosoneri" su se probudili nakon uvodnog šoka, stvorili nekoliko sjajnih prilika, prije svega preko Zlatana Ibrahimovića, ali je Samir Handanović fenomenalno intervenisao u nekoliko navrata i omogućio svom timu da sačuva prednost, a zatim je i uveća preko odličnih Lautara Martineza i Romelua Lukakua, koji su bili nezadrživi za odbranu gradskog rivala.

MILAN - INTER 0:3 (0:1)
/Martinez 5, 57, Lukaku 66/

Iznenadio je Antonio Konte Stefana Piolija izuzetno ofanzivnom formacijom, gdje su u napadu pored tandema Martinez - Lukaku zaigrali i Kristijan Eriksen i Ivan Perišić.

Furiozni napadi "nerazura" urodili su plodom već u petom minutu, kada se korpulentni Belgijanac izborio za loptu, a zatim sjajno uposlio Argentinca, koji je glavom matirao Đanluiđija Donarumu.

Djelovao je Inter mnogo spremnije, svježije, agresivnije u prvih 20-ak minuta, a onda su konačno i fudbaleri Milana počeli da igraju. Prijetili su "domaći" nekoliko puta, ali se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Intera.

U samo dva minuta nastavka mogao se Milan vratiti, ali je Handanović dva puta zaustavio Ibrahimovića, a onda "skinuo" i precizan šut Sandra Tonali.

Činilo se tada da bismo mogli gledati ravnopravan meč, ali uslijedila su dva nova šoka za domaće.

Nakon što su uspjeli da se odbrane, igrači Intera smogli su snage da prenesu težište igre u šesnaeterac rivala, a nedugo zatim postignu još jedan gol.

Izvor: Tanjug/Spada/LaPresse

Ovaj put asistent Martinezu bio je Perišić i Inter je stekao dva gola prednosti.

Drugi gol Argentinca kao da je potpuno slomio moral "rosonera", čija mreža se u 66. minutu zatresla i treći put. Ovaj put Lukaku je poslije brzog kontranapada precizno šutirao i pogodio uz samu stativu.

Tada je Pioliju bilo jasno da teško može izbježi poraz, pa je Ibrahimovića izvukao iz igre, utakmica je ušla u mirniji tok i završeno je 0:3.

TANDEM "LULA"

Od ukupno 57 golova Intera ove sezone u Seriji A, tandem "LuLa" postigao je kombinovano više od pola, čak 30. Lukaku je 17 puta bio strijelac, dok je Martinez sa današnja dva gola stigao do 13.

Pitanje je kako će "šamar" od velikog rivala uticati na igrače Milana, kojim nakon beogradskih 2:2 slijedi revanš sa Crvenom zvezdom u Ligi Evrope, a onda i pokušaj da se vrate u trku za "skludeto".

Pritom su poraženi u dva posljednja meča Serije A, i to bez postignutog gola (prošlog vikenda Specija slavila 2:0).

"Nerazuri" sada imaju četiri boda više, ali vrlo lako moglo bi da se desi da se i aktuelni šampion Juventus uskoro približi samom vrhu, s obzirom da u ponedjeljak dočekuje Krotone i već pobjedom u tom meču mogao bi da priđe na samo četiri boda zaostatka za Milanom.

Blizu je i Roma, koja večeras gostiju Beneventu, a u narednom kolu, u još jednom derbiju, dočekuje upravo Milan.

Izvor: Tanjug/Antonio Calanni/AP