Autor Goran Arbutina

Mogao je i više da nakon pola sata igre njegova ekipa nije ostala sa igračem manje.

Serija A 23 kolo Sasuolo - Bolonja 1-1 Izvor: Tanjug/AP/Massimo Paolone

Siniša Mihajlović nije imao najbolji uvod u subotnji duel sa Sasuolom, pošto je pred ovaj meč morao na „raport“ kod navijača Bolonje koji su mu zamjerili što je u klupskom autobusu pred prošli meč pominjao tifoze i podsmijavao se.

Na kraju je sve "izglađeno" na sastanku pred gostovanje Sasuolu, a Mihajlović se sa njega vratio sa poklonom – važnim bodom.

Njegova ekipa remizirala je 1:1 i tako prekinula lošu seriju u duelima sa Sasuolom, a možda je mogla i više da nakon pola sata igre nije ostala sa igračem manje.

Sorijano je u 17. minutu pogodio za vođstvo Bolonje, međutim, šanse da upišu prvu pobjedu na Mapei stadionu poslije četiri godine znatnu su opale kada je Hiki dobio crveni karton.

Nakon toga sve je bilo u rukoma Sasuola, koji je izjednačio u 52. minutu preko Kaputa, ali nešto je bilo i u rukoma Lukaša Skorupskog.

Filip Đuričić i njegovi saigrači uputili su 32 šuta ka golu Poljaka, 11 u okvir, ali je Skorupski bio siguran, pa i u doslovno posljednjoj sekundi, kada je odbranio posljednji šut Sasuola.

Bolonja je tako stigla do drugog vezanog remija, oba su završena 1:1, a sada je na deset bodova od zone ispadanja.