Fudbal

Pet golova Osimena za sedam dana! Napoli je samo još dva puta ovako počinjao sezonu!

Autor Goran Arbutina

Fantastičan start Napolitanaca, posebno nigerijskog napadača! Lacio se spasio iz penala u nadoknadi vremena.

Izvor: EPA/LUCA ZENNARO/ANSA

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, Liga Evrope, Serija A – šta god da se igra, Viktor Osimen zabija golove.
Nigerijski napadač prvo je zabio protiv Zelenortskih ostrva, a onda za samo sedam dana postigao pet golova u dresu Napolija.

Dva puta zabio je Lesteru, potom jedan Udinezeu, a u četvrtak uveče još dva pogotka u ubjedljivom trijumfu Napolitanaca nad Sampdorijom – 4:0!

Mogao je to biti het-trik, da je Osimen već u sedmom minutu iskoristio stopostotnu šansu u situaciji jedan na jedan ili sat vremena kasnije za svoj treći gol.

U međuvremenu je i Fabijan Ruiz pogodio pet minuta prije kraja prvog dijela, a kada Napoli postigne dva gola u prvih 45 minuta – pobjeda je neizbježna. Učinili su to i u četvrtak uveče, čak 55. Zaredom, a u strijelce se upisao i Zjelinski za 4:0, pa se sudijska nadoknada nije ni igrala.

Napoli je tako upisao petu pobjedu u prvih pet kola Serija A, što im je tek treći put u istoriji.

Za razliku od Napolija, Lacio se nije tako obro proveo na gostovanju.

Nebesko-plavi gostovali su Torinu i gubili sve do sudijske nadoknade, a onda stigli do izjednačenja, i to iz penala!

Ćiro Imobile bio je strijelac pogotka za 1:1 kojim je Lacio izbjegao poraz, ali ovo ujedno znači i treći vezani meč bez trijumfa.