Pet golova Osimena za sedam dana! Napoli je samo još dva puta ovako počinjao sezonu!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Fantastičan start Napolitanaca, posebno nigerijskog napadača! Lacio se spasio iz penala u nadoknadi vremena.

serija a pobjeda napolija viktor osimen dva gola Izvor: EPA/LUCA ZENNARO/ANSA

Kvalifikacije za Svjetsko prvenstvo, Liga Evrope, Serija A – šta god da se igra, Viktor Osimen zabija golove.
Nigerijski napadač prvo je zabio protiv Zelenortskih ostrva, a onda za samo sedam dana postigao pet golova u dresu Napolija.

Dva puta zabio je Lesteru, potom jedan Udinezeu, a u četvrtak uveče još dva pogotka u ubjedljivom trijumfu Napolitanaca nad Sampdorijom – 4:0!

Mogao je to biti het-trik, da je Osimen već u sedmom minutu iskoristio stopostotnu šansu u situaciji jedan na jedan ili sat vremena kasnije za svoj treći gol.

U međuvremenu je i Fabijan Ruiz pogodio pet minuta prije kraja prvog dijela, a kada Napoli postigne dva gola u prvih 45 minuta – pobjeda je neizbježna. Učinili su to i u četvrtak uveče, čak 55. Zaredom, a u strijelce se upisao i Zjelinski za 4:0, pa se sudijska nadoknada nije ni igrala.

Napoli je tako upisao petu pobjedu u prvih pet kola Serija A, što im je tek treći put u istoriji.

Za razliku od Napolija, Lacio se nije tako obro proveo na gostovanju.

Nebesko-plavi gostovali su Torinu i gubili sve do sudijske nadoknade, a onda stigli do izjednačenja, i to iz penala!

Ćiro Imobile bio je strijelac pogotka za 1:1 kojim je Lacio izbjegao poraz, ali ovo ujedno znači i treći vezani meč bez trijumfa.