Fudbal

"Farmaceuti" ispili gorku pilulu u Kelnu: Mogli da se iskupe za debakl od Bajerna – pa ispustili 0:2!

Bajer je imao dva gola prednosti nakon 17 minuta, ali nije to bilo dovoljno za trijumf u Kelnu.

Izvor: EPA/SASCHA STEINBACH

Bajer je podbacio u prošlom kolu, u derbiju sa Bajernom, primivši pet golova na Baj Areni za jedno poluvrijeme.

Planirao je da iskupi ovog popodneva u Kelnu i bio je na dobrom putu da to ostvari – ali je cijeli plijen ispustio u posljednjih 30 minuta!

KELN – BAJER 2:2 (0:2)
/Modest 63, 82 - Šik 15, Belarabi 17/

"Farmaceutima" su za vođstvo bila potrebna samo dva minuta.

Do prednosti ih je, u 15. minutu, odveo Patrik Šik, a nedugo potom mu se na listi strijelaca pridružio Karim Belarabi.

Keln je smanjio zaostatak u 63. minutu, pogotkom francuskog veterana Entonija Modesta, koji je poentirao peti put u sezoni, a na Bajerovu žalost, nije to bila jedina gorka pilula koju su ispili ovog popodneva.

Osam minuta prije kraja, napadač Kelna je po drugi put danas matirao defanzivnu liniju gostiju i odveo Keln do 13. boda u sezoni, što je u ovom trenutku dovoljno za osmu poziciju.