Nagelsman srećom ovo nije gledao: Bajern razbio njegov Hofenhajm, Borusija moćna i bez Holanda!

Bavarci na posljednje tri utakmice dali 13 golova!

bundesliga rezultati bajern pobijedio hofenhajm 4-0 Izvor: RONALD WITTEK/EPA

Julijan Nagelsman kao trener Hofenhajm redovno je uzimao bodove protiv Bajerna iz Minhena, njemačkog velikana kojeg je preuzeo proteklog ljeta.

Mladi stručnjak nije morao da gleda kako njegov sadašnji klub razbija bivši na Alijanc Areni, jer je zbog korona virusa propustio ovaj duel, kao i onaj protiv Benfike u Ligi šampiona.

Prije nekoliko dana Bajern je bez trenera sa 4:0 razbio Portugalce, a sada identičnim rezultatom klub iz Sinshajma i nastavio sa odličnim rezultatima.

Poraz od Ajtrahta bio je samo loš dan za Bavarce koji su u devet kola postigli čak 33 gola, uz gol razliku 12:0 u tri kola Lige šampiona.

Novu ubjedljivu pobjedu najavio je Gnabri u 16, a Levandovski je udvostručio prednost poslije pola sata igre. Za ubjedljiv trijufm Bavaraca pobrinuli su se Lupo Moting i Koman u posljednjih deset minuta meča.

Borusija Dortmund već neko vrijeme igra bez najveće zvijezde, Erlinga Holanda, ali i bez fantastičnog Norvežanina gazi redom.

Golovima Džana, Humelsa i Belingema “milioneri” su savladali Arminiju 3:1 i tako stigli do treće vezane pobjede kojom su se zadržali na samo bod zaostatka za Bajernom.

KO UĐE S KLUPE - POSTIGNE GOL!

Lud meč odigran je u Lajpcigu gdje je domaćin na kraju slavio 4:1 protiv Grojter Firta, ali tek nakon preokreta i “vizionarskih” poteza američkog trenera Džesija Marša.

Vodili su gosti na poluvremenu, ali je u nastavku viđena nevjerovatan preokret u režiji Marša, jer su trojica igrača koje je ubacio u igru postizali golove praktično čim su kročili na teren.

Samo dvije minute nakon što je ušao u igru Poulsen je izjednačio, potom je Forsberg realizovao penal za preokret na 2:1, a onda još dva odlična poteza Marša.

U svom prvom kontaktu sa loptom Soboslaj je zatresao mrežu za 3:1, da bi Marš pet minuta prije kraja pružio šansu tinejdžeru iz Španije Ugi Novoa Ramosu i pogodio i sa tom izmjenom. Osamnaestogodišnji Španac tri minute kasnije golom na svom debiju za Lajpcig ovjerio je sudbinu Firta – 4:1.