Fudbal

Tako se gubi titula - Čelsi sve uprskao: Stvorili sto šansi, imali posjed 70%, a onda Barnli da gol iz PRVE prilike!

Autor Haris Krhalić

Nepisano fudbalsko pravilo potvrđeno još jednom.

Izvor: Profimedia

U danu kada je Mančester siti savladao Mančester junajted i tako ih skoro izbacio iz šampionske trke, Čelsi je kiksao u meču u kom je morao da dođe do tri boda.

Stvorili su sijaset šansi protiv uvijek neugodnog Barnlija, a za promašaje su kažnjeni u finišu meča - 1:1 (1:0).

"Plavci" su poveli u 33. minutu golom Kaija Haverca, koji je glavom pogodio na asistenciju Risa Džejmsa, međutim već u tom trenutku na semaforu je moglo da piše 3:0. Pravio je čuda na golu Nik Poup, a olakšali su mu i igrači Čelsija koji su loše šutirali iz dobrih pozicija, dok su u više navrata bili i sebični.

Kako to obično biva, stigla je kazna. Barnli je iz praktično prve prilike na meču došao do gola preko Mateža Vidre u 79. minutu, pošto su se Čeh i Džejms Rodrigez izvukli i izbjegli ofsajd, pa čak ni svemogući Mendi nije mogao ništa.

Probao je Tomas Tuhel da dođe do pobjede uvođenjem Maunta i Pulišića, ali već je bilo kasno...

Čelsi je ostao bez dva boda koja na kraju šampionske trke mogu da budu odlučujući.