Fudbal

Everton prošao golom u 99. minutu, ali heroj je Begović! Bh. golman odbranio nemoguće! (VIDEO)

Autor Goran Arbutina

Pogledajte nevjerovatnu odbranu bivšeg reprezentativca BIH u produžecima.

Izvor: LAURENT DUBRULE/EPA

Fudbaleri Evertona izborili su plasman u šesnaestinu finala savladavši Hal rezultatom 3:2 u meču punom uzbuđenja bukvalno od prve do posljednje minute.

Golom Tajlera Smita poveo je Hal već u prvoj minuti, Everton je nakon pola sata preokrenuo, a onda je Hal uspio da izjednači na 2:2 i izbori produžetke.

Pogodak odluke postigao je Endrju Taunsend u 99. minutu, ali pravi junak bio je Asmir Begović.

Bivši golman reprezentacije BiH branio je odlično tokom cijele utakmice, a onda nevjerovatnom odbranom u 110. minutu sačuvao prednost svog tima.

Pogledajte njegovu fantastičnu reakciju i odbranu koja je obezbijedila Evertonu prolaz u naredno kolo FA kupa!