Napoli ide ka Skudetu! Tim iz Napulja stigao do desete vezane pobjede

Autor Haris Krhalić

Ekipa Napolija je u okviru 14. kola Serije A savladala Empoli rezultatom 2:0.

Izvor: CIRO FUSCO/ANSA

Napoli je zreo za osvajanje Skudeta, prvog nakon više od 30 godina!

Tim Lučijana Spaletija ove sezone "gazi" redom ekipe u Seriji A. Nakon 14 kola ne znaju za poraz, a ovog utorka stigli su do svoje desete vezane pobjede u šampionatu Italije.

Ekipa iz Napulja je na stadionu "Dijego Maradona" savladala Empoli sa 2:0 golovima Lozana i Zjelinskog.

Napoli - Empoli 2:0 (0:0)
/Lozano 69, Zjelinski 88/

U prvom poluvremenu nismo vidjeli mnogo uzbuđenja. Odličnu priliku imao je Raspadori u 39. minutu kada je njegov udarac zaustavio golman gostiju.

U samom finišu prvog poluvremena isti igrač je propustio i najbolju šansu u prvom dijelu. Šutirao je sa par metara, golman je već bio savladan, ali lopta odlazi malo pored gola.

Inače, bila je ovo tek druga utakmica ove sezone u kojoj Napoli nije uspio postići pogodak u prvom poluvremenu.

Napoli u nastavku nije ozbiljnije prijetio golu Empolija, ali u 67. minutu stižu do penala. Marin je faulirao Osimena, a siguran sa kreča bio je Lozano za vođstvo od 1:0.

U 88. minutu Napoli stiže do drugog gola. Lozano se ovog puta našao u ulozi asistenta, a pogodak je postigao Zjelinski.

Napoli je ovom pobjedom pobjegao na +11 Milanu koji zauzima drugo mjesto na tabeli i ima utakmicu manje. Inače, Empoli je slavio u posljednja tri međusobna duela ova dva tima u Seriji A.

U drugoj utakmici, odigranoj u istom terminu, Specija i Udineze odigrali su 1:1.