Milenković pogodio, Stanković upisao treći poraz: Žestok sudar Jovića i Amionea, Argentinac krvav iznesen na nosilima!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ekipa Dejana Stankovića ostala zakovana za dno tabele Serije A.

Serija A Sampdorija - Fiorentina 0-2 Izvor: SIMONE ARVEDA/ANSA

Dejan Stanković (još) nije uspio da prodrma Sampdoriju tako da je klub iz Đenove i dalje na samom začelju tabele Serije A.

Tu će ostati i nakon 13. kola pošto je na svom Marasiju poražena 2:0 od Fiorentine, koja za razliku od Đenovljana polako popravlja formu.

Fiorentina je vezala četvrtu pobjedu u nizu, računajući dva trijumfa Ligu Evrope, a veliki doprinos ovoj seriji trijumfa  dali su srpski igrači koji su bili strijelci na tri utakmice.

Tako je bilo i u nedjelju popodne na Marasiju gdje je Sampdorija povela preko Bonaventure, a onda u nastavku i Milenković.

Štoper "orlova" u prošlom kolu bio je strijelac vodećeg gola u pobjedi 2:1 nad Specijom, a ove nedjelje pogotkom poslije kornera "ovjerio" je sudbinu Stankovićeve ekipe na Marasiju.

„Mister“ je tako upisao treći poraz na klupi Sampdorije koja je i dalje "zakucana" za dno tabele, a dodatan problem za doskorašnjeg trenera Crvene zvezde su i brojne povrede.

De luka, Puseto i Vinks bili su na listi povrijeđenih pred ovaj meč, a u Đenovi su teren zbog povrede napustili i Auđelo i Amione.

Posljednji je to učinio na nosilima i obliven krvlju, i to nakon sudara sa Lukom Jovićem.

Srpski napadač, međutim, nije ni najmanje kriv, bio je to sudar u vazdušnom duelu, ali je Amione licem udario u glavu Jovića i završio na zemlji gdje mu se nekoliko minuta pružala pomoć zbog obilnog krvarenja.