Fudbal

Sloboda iz Novog Grada nastavila negativan niz: Pobjeda Modriče za velika tri boda!

Autor Haris Krhalić

U zaostaloj utakmici 19. kola m:tel Prve lige RS Modriča je savladala ekipu Slobode sa 4:1.

Izvor: Promo/FK Alfa Modriča

Danas je na stadionu "Dr Milan Jelić" odigrana zaostala utakmica 19.kola m:tel Prve lige RS između Modriče i Slobode iz Novog Grada, a domaći tim je upisao ubjedljiv trijumf rezultatom 4:1.

Modričani su pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu, a nakon prvih 45 minuta već je bilo 3:0.

Modriča – Sloboda NG 4:1 (3:0)
/Kojić 6, 41, Da Silva 28, Radić 73 – Reiz 62/

Tim iz Modriče nije mogla zamisliti bolji početak utakmice s obzirom da su u šestom minutu već stigli do vođstva. Nakon brze akcije Modriče, lopta na nekih 15-ak metara od gola stiže do Nemanje Kojića koji pogađa desni donji ugao za 1:0.

U 28. minutu nakon greške gostujuće odbrane Da Silva je savladao Mladena Miloševića – 2:0.

Drugi pogodak Kojića danas vidjeli smo u 41. minutu kada je napadač Modriče nakon kornera bio najviši u skoku - 3:0.

Ago Reiz je golom u 62. minutu vratio nadu gostima da ipak mogu do povoljnog rezultata, ali je „tačku na i“ stavio Rado Radić u 73. minutu utakmice – 4:1.

Novljani su ovim porazom produžini niz bez pobjede na četiri utakmice, dok je Modriča došla do velika tri boda u borbi za opstanak.

Podsjećamo, današnja utakmica je trebala biti odigrana 18. marta, ali je odgođena zbog izuzetno lošeg stanja terena na stadionu "Dr Milan Jelić".