Fudbal

Šampion šampionski: Zrinjski nakon preokreta stigao do ubjedljive pobjede nad Slobodom

Autor Haris Krhalić

Fudbaleri Zrinjskog su na čitlučkim Barama savladali ekipu Slobode rezultatom

Izvor: Sport1/Oslobođenje/Sanel Konjhodžić

Fudbaleri Zrinjskog su, u okviru 30. kola m:tel Premijer lige BiH, savladali ekipu Slobode rezultatom 4:1.

Iako je Sloboda povela već u ranoj fazi meča, izabranici Krunoslava Rendulića su u nastavku nadoknadili rezultatski deficit i stigli do pobjede koja nema veliki značaj za njih, s obzirom da su u prošlom kolu i matematički osigurali šampionsku titulu.

S druge strane, poraz za tim koji sa klupe predvodi Danijel Pranjić znači i umanjivanje šansi za opstanak, a Tuzlaci trenutno zauzimaju pretposljednju poziciju sa bodom više od Leotara koji svoju utakmicu 30. kola igra sutra protiv još jednog „davljenika“ – ekipe Igmana iz Konjica.

ZRINJSKI – SLOBODA 4:1 (2:1)
/Sabljić 14, Malekinušić 28, Bilbija 57, Kiš 83 – Maksimović 8/

Sloboda je do prednosti došla u osmom minutu nakon velike greške golmana Zrinjskog. Marić se poigravao u svom šesnaestercu, a loptu mu je oduzeo Maksimović koji je i pogodio za 0:1.

Nije dugo trajalo slavlje Tuzlaka s obzirom da su „plemići“ izjednačili sedam minuta kasnije. Bekić je prošao po lijevoj strani i ubacio do Sabljića koji fenomenalno pogađa za 1:1.

U 28. minutu tim iz Mostara stiže do preokreta. Prskalo je nanizao nekoliko igrača Slobode i uposlio Malekinušića koji neomatan matira Bukvića za 2:1.

Bio je to i rezultat prvog poluvremena, a „plemići“ su do novog gola stigli u 57. minutu. Malekinušić je ubacio loptu sa desne strane, a Bilbija fenomenalno hvata volej i pogađa za 3:1.

U listu strijelaca upisao se i Kiš koji je pogodio za 4:1 sa  nekih 15 metara, nakon asistencije Ilinkovića.